Tercet zawodników Judo Zielińscy Kwidzyn na podium w Gdańsku

Archiwum
W ostatnim czasie startują niemal co weekend i żadnych zawodów nie wracając z pustymi rękoma. W poprzedni weekend zawodnicy sekcji Judo Zielińscy Kwidzyn udanie zaprezentowali się podczas XXVII Międzynarodowego Turnieju im. Antoniego Reitera, który odbył się w Gdańsku. Organizatorem zmagań był Uczniowski Klub Sportowy Conrad.

Na tamtejszych matach rywalizowało ponad pół tysiąca zawodników w tym troje kwidzynian. W dodatku cała trójka stanęła w Gdańsku na podium.

Po raz kolejny znakomicie spisała się 12-letnia Klaudia Kaczor, która w kategorii wagowego 44 kg stoczyła cztery walki i wszystkie cztery zakończyła zwycięsko. Najdłuższa z nich trwała raptem minutę i 24 sek. Oczywiście Klaudia wróciła do domu ze złotym medalem, kolejnym w jej bogatej już kolekcji.

Na najwyższym stopniu podium stanął również Miłosz Baszczyński, 13-latek, który rywalizuje w kategorii + 81 kg. Jemu do końcowego triumfu wystarczyły tylko dwa zwycięstwa.

- Obie walki Miłosz wygrał w świetnym stylu, przez założenie rywalom dźwigni - komplementuje swojego podopiecznego trener Tomasz Wiśniewski.

Nieco gorzej poszło tym razem Patrykowi Polechowi. 11-latek rywalizujący w kategorii 46 kg dwie walki wygrał i dwie przegrał, co dało mu w ostatecznym rozrachunku 3. miejsce i brązowy medal.

Przypomnijmy, że sekcję judo, przed czterema laty, reaktywował w Kwidzynie Tomasz Wiśniewski, były zawodnik i posiadacz stopnia mistrzowskiego 2 dan. Od tamtego czasu w zawodach większej i mniejszej rangi zawodnicy Judo Zielińscy Kwidzyn wywalczyli już 129 medali. Drugim instruktorem w sekcji jest Artur Korociński, obaj razem z Tomaszem Wiśniewskim trenowali tę dyscyplinę przed laty w sekcji judo Nadwiślanina Kwidzyn, pod okiem Karola Korocińskiego, nestora kwidzyńskich judoków, któremu niedawno nadano stopień mistrzowski 1 dan.

Obecnie w sekcji trenuje co najmniej kilkoro zdolnych zawodników, którzy trenują cztery razy w tygodniu, ale zajęcia we wtorki i czwartki są otwarte dla wszystkich chętnych. Wystarczy przyjść do małej salki, która mieści się w budynku Galerii Centrum przy ul. Piłsudskiego 45 - wejście od boku, tam gdzie są biura PSS Społem. Początek o godz. 17.