Tegoroczne mistrzostwa Kwidzyna w minigolfa trwały 4 dni. Indywidualnym mistrzem Marcin Bieliński. Poczwórne podium Dawida Rębisza

Indywidualnym mistrzem Kwidzyna został Marcin Bieliński. Triumfator jednak dopiero w dogrywce wyprzedził Krzysztofa Redźko z Kołobrzegu. Trzecie miejsce wywalczył Dawid Rębisz, a tuż za podium znalazł się Rafał Cybulski Fot. KCSiR
Marcin Bieliński został tegorocznym indywidualnym mistrzem Kwidzyna w minigolfa. Kwidzynianin w dogrywce o jeden punkt okazał się lepszy od Krzysztofa Redźko z Kołobrzegu. Trzecie miejsce zajął natomiast Dawid Rębisz, najbardziej utytułowany zawodnik tegorocznych mistrzostw (najpierw z żoną Małgorzatą wygrał turniej mikstów, po czym z Łukaszem Bielińskim zwyciężył w zmaganiach dubletów, aby na koniec triumfować także w turnieju minigolf-crossa).

Mistrzostwa Kwidzyna w minigolfa tradycyjnie rozpoczynały się od turnieju dubletów. Tym razem wyprzedziły go zmagania par mieszanych, ale z uwagi na ciągle padający deszcz rywalizacja dubletów była wyjątkowo ciężka.

Ostatecznie do rozgrywek przystąpiło osiem zespołów, które musiały trzykrotnie pokonać kwidzyńskie pole do gry. Już po pierwszym przejściu okazało się, że deszcz będzie skutecznie utrudniał grę wszystkim uczestnikom. Mimo to na czoło rywalizacji wysunęły się zespoły Jerzy B. Team oraz Małysze Golfa, które uzyskały po 47 punktów. W drugim przejściu zespół Jerzy B. Team zagrał jeszcze lepiej i z wynikiem 39 punktów został samodzielnym liderem stawki. W ostatnim trzecim przejściu para Łukasz Bieliński - Dawid Rębisz mogła już spokojnie grać swoje. Uzyskane 44 punkty nie były może najlepszym wynikiem (Małysze Golfa zdobyli 41 pkt), ale pozwoliły drużynie Jerzy B. Team na pewne zwycięstwo w mistrzostwach Kwidzyna dubletów z wynikiem 130 pkt. Drugie miejsce zdobyli Małysze Golfa - 139 pkt., a trzecie zespół George & Blady - 144 pkt. Na dalszych pozycjach sklasyfikowano drużyny : Prezes Team - 147 pkt, Julki - 150 pkt, New Team - 156 pkt, Patt-Matt - 156 pkt i FC Bolek - 160 pkt.

Najlepsze drużyny otrzymały puchary i nagrody ufundowane przez KCSiR. Warto podkreślić, że drużyna Jerzy B. Team zgarnęła także wyróżnienie za najlepszy wynik turnieju (39 pkt) oraz najwięcej „jedynek”. Co prawda po 4 „jedynki” zdobyły zespoły obu braci Bielińskich, ale z uwagi na wyższą lokatę w klasyfikacji turniejowej nagroda za „jedynki” trafiła także do Jerzy B. Team.

Zacięta rywalizacja Kwidzyna i Kołobrzegu

Turniej par zawsze jest jednak jedynie preludium do turnieju głównego czyli indywidualnych mistrzostw Kwidzyna w minigolfa. Tutaj rywalizacja odbywa się w czterech rundach, więc kluczowe jest utrzymanie koncentracji przez cały turniej. Do rywalizacji przystąpiło ostatecznie 15 osób, w tym dwaj reprezentanci Kołobrzegu (Krzysztof Redźko i Tomasz Kwiatkowski) oraz zawodnik z Warszawy (Michał Moszoro). Już pierwsze przejście wyłoniło liderów tegorocznych zmagań, bowiem po 38 punktów zdobyli Marcin Bieliński z Kwidzyna i Krzysztof Redźko z Kołobrzegu (jak się później okazało były to najlepsze wyniki w całym turnieju). W kolejnym przejściu większą koncentrację zachował Marcin Bieliński, który uzyskał 40 pkt. Nie był jednak jedyny, bo taki sam wynik uzyskał również Rafał Cybulski. Krzysztof Redźko zakończył natomiast swoje przejście z 45 punktami, jednak nadal znajdował się w czołówce turniejowej rywalizacji.

W trzeciej rundzie niespodzianka, bo dotychczasowy lider czyli Marcin Bieliński, zagrał słabiej zdobywając 48 punktów. Potknięcie lidera wykorzystali Krzysztof Redźko i Dawid Rębisz, którzy uzyskali po 41 punktów. Taki sam rezultat uzyskał także Michał Michalski, jednak wcześniejsze wyniki przekreślały jego szanse na triumf w tym turnieju.

O tytule mistrza Kwidzyna zadecydowała „jedynka”

W decydującym czwartym przejściu znakomicie zagrała dwójka Marcin Bieliński - Dawid Rębisz, którzy zdobyli po 40 pkt. Jeden punkt więcej miał na swoim koncie Rafał Cybulski, którego wywindowało to na IV miejsce w turnieju. Z 42 pkt na koncie grę zakończył natomiast Krzysztof Redźko. Po podliczeniu wyników okazało się, że Marcin Bieliński oraz Krzysztof Redźko zgromadzili taką samą liczbę punktów - 166 pkt. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była zatem dogrywka. Jak się okazało rozstrzygnięcie przyniósł już pierwszy dołek. Zawodnik z Kołobrzegu trafił do dołka za drugim uderzeniem, podczas gdy Marcin Bieliński ustrzelił „jedynkę”. Ostatecznie tegorocznym mistrzem Kwidzyna został Marcin Bieliński, przed Krzysztofem Redźko oraz Dawidem Rębiszem.

Warto dodać, że w klasyfikacji 60 + triumfował Władysław Borucki - 133 pkt, który wyprzedził Marka Srokę - 134 pkt i Adama Łukaszewskiego - 137 pkt. Rywalizację pań wygrała natomiast jedyna kobieta w tym turnieju: Pola Cybulska - 144 pkt.

Minigolf-cross dla Dawida Rębisza

Ostatniego dnia mistrzostw Kwidzyna rozegrano turniej w minigolf-crossie, dość nietypowej odmianie tej dyscypliny sportu, rozgrywanej chyba tylko w naszym mieście. Z grona 11 zawodników najlepszym okazał się Dawid Rębisz, który w dogrywce pokonał Marka Srokę. Trzecie miejsce zdobył z kolei Sławomir Koralewski, który również w dogrywce okazał się lepszy od Łukasza Bielińskiego. Kolejne miejsca zajęli: Władysław Borucki, Krzysztof Redźko, Jerzy Michalski, Michał Moszoro oraz Tomasz Kwiatkowski. Na końcu sklasyfikowano natomiast sobotniego indywidualnego mistrza Kwidzyna Marcina Bielińskiego.