Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Te obostrzenia nadal obowiązują! Narodowa kwarantanna aż do 31.01.2021. Powrót do szkół od 18.01.2021 dla uczniów klas 1 - 3!

Sandra Janikowska
Sandra Janikowska
Obostrzenia także po 18.01.2021!
Podczas grudniowej konferencji prasowej minister zdrowia zapowiedział wprowadzenie narodowej kwarantanny od 28 grudnia 2020 roku. Potrwać miała ona do 17 stycznia 2021 roku. Została jednak przedłużona!

Oto zmiany, które obowiązują aż do 31.01.2021 roku. Są też poluzowania obostrzeń! Co się zmieniło, a co nadal obowiązuje? Sprawdź na kolejnym slajdzie >>
Obostrzenia także po 18.01.2021! Podczas grudniowej konferencji prasowej minister zdrowia zapowiedział wprowadzenie narodowej kwarantanny od 28 grudnia 2020 roku. Potrwać miała ona do 17 stycznia 2021 roku. Została jednak przedłużona! Oto zmiany, które obowiązują aż do 31.01.2021 roku. Są też poluzowania obostrzeń! Co się zmieniło, a co nadal obowiązuje? Sprawdź na kolejnym slajdzie >>
Obostrzenia zostaną utrzymane - poinformował minister zdrowia. Po 18.01.2021 zmienia się tylko jedno - najmłodsi uczniowie wracają do szkół! Nadal obowiązują zaostrzone restrykcje: zamknięte galerie handlowe, hotele, wyciągi narciarskie, restauracje nadal działają tylko "na wynos". Pojawiły się poluzowania. Od 5.01.2021 roku dzieci mogą wychodzić same także przed godz. 16, a od 18.01.2021 roku dzieci klas 1 - 3 wracają do szkół. Jakich restrykcji musimy nadal przestrzegać podczas "narodowej kwarantanny"? Oto aktualna lista!

Kwarantanna narodowa od 28.12.2020. Nowa lista restrykcji

Nowe restrykcje weszły w życie pod koniec grudnia, już po świętach. Zasady tzw. narodowej kwarantanny wprowadzono do 17.01.2021 roku. Pojawiają się jednak pierwsze poluzowania.

Oto aktualne restrykcje, których musisz przestrzegać! LISTA

Narodowa kwarantanna od poniedziałku, 28 grudnia 2020 roku! Jakie obostrzenia weszły w życie?

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się przed świętami (17.12.2020 r.) minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że z dniem 28 grudnia w życie wchodzą nowe regulacje. Mowa m.in. o jednodniowym zakazie przemieszczania się, całkowitym zamknięciu hoteli i wprowadzeniu kwarantanny. Ale to nie wszystko!

- Od 28 grudnia do 17 stycznia wprowadzamy kwarantannę narodową - oznajmił minister zdrowia Adam Niedzielski.

Szef resortu zdrowia wspomniał o tym, że każda osoba, która nie przestrzega dotychczasowych i nowo wprowadzonych restrykcji bierze na siebie odpowiedzialność za życie i zdrowie nie tylko swoje, ale też swoich bliskich i osób z otoczenia.

- Mam nadzieję, że ta kwarantanna narodowa przygotuje nas do szczepień, które właśnie dzięki tej kwarantannie będą mogły przebiegać w sposób poprawny i osiągnąć duże liczy osób zaszczepionych, by obronić się, by światełko w tunelu stało się coraz wyraźniejsze

- wspomniał Niedzielski.

W konferencji prasowej udział wziął także doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban, który podkreślił, że nowe obostrzenia wynikają z tego, że stawką jest ludzkie życie. Podczas swojego wystąpienia wspomniał, że mimo pokrzepiającej spadkowej tendencji liczby osób nowo zdiagnozowanych, to liczba zgonów utrzymuje się na tym samym poziomie, a niekiedy nawet wzrasta. Profesor Horban przemówił w imieniu pracowników służby zdrowia i zaapelował do wszystkich o rozsądek i przestrzeganie zasad.

Oto wszystkie restrykcje obowiązujące do 17 stycznia 2021 roku! Lista

W trakcie wspomnianej już konferencji prasowej przedstawiciel rządu odniósł się także do obecnie obowiązujących regulacji. Czas ich obowiązywania został wydłużony do 17 stycznia 2021 roku z możliwością ich przedłużenia. I tak oto nadal obowiązywać będą m.in.:

  • Ograniczenia w transporcie zbiorowym - 50% liczby miejsc siedzących, albo 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących, przy jednoczesnym pozostawieniu w pojeździe co najmniej 50% miejsc siedzących niezajętych,
  • Udział w zgromadzeniach – do maksymalnie 5 osób,
  • Zamknięte siłownie, kluby fitness i aquaparki,
  • Zamknięta gastronomia. Jedzenie tylko na wynos,
  • Godziny dla seniorów – od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-12:00,
  • Zakaz organizacji wesel i komunii,
  • Ograniczenia w miejscach sprawowania kultu religijnego – max. 1 os./15 m2

Czas trwania wszelkich pozostałych obostrzeń również został przedłużony do połowy stycznia. Pełną listę obostrzeń obowiązujących do 17 stycznia 2021 roku sprawdzisz w naszej galerii!

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Czy rząd miał rację wprowadzając tego typu restrykcje? Czekamy na Wasze opinie w komentarzach!

ZOBACZ TAKŻE: Koronawirus w Polsce i na świecie. W poniedziałek 3,2 tys. nowych zakażeń. Zmarło 29 osób. Raport na żywo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na kwidzyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto