Tancerze wrócili ze złotem

(fox)
Turniej przyniósł kwidzynianom, m.in. złoty medal. Na zdjęciu zwycięzcy: Daria Kopik i Bartek Wielogórski. Fot. archiwum klubu
Para taneczna Kwidzyńskiego Klubu Tańca Progress: Bartosz Wielogórski i Daria Kopik, zdobyła złoty medal podczas Międzynarodowego Festiwalu Tańca Baltic Cup 2001 w Elblągu.

Para taneczna Kwidzyńskiego Klubu Tańca Progress: Bartosz Wielogórski i Daria Kopik, zdobyła złoty medal podczas Międzynarodowego Festiwalu Tańca Baltic Cup 2001 w Elblągu. W imprezie uczestniczyło około 300 par z całego świata, m.in. Szwecji, Finlandii, Łotwy, Litwy, Estonii, Ukrainy, Rosji, Norwegii, Anglii, Białorusi oraz Polski.
Kwidzyński Klub Tańca Progress reprezentowało pięć par. W kategorii do 9 lat wystąpili: Daria Kopik i Bartosz Wielogórski oraz Agata Studzińska i Marcin Bandurski.

Natomiast w kategorii 12-13 lat startowali: Marta Kocik i Paweł Pollheimer, Jolanta Mierlak i Łukasz Matuszewski oraz Magdalena Malinowska i Przemysław Malinowski.
- Wzorcowa organizacja tego festiwalu, bardzo dobra scenografia oraz oświetlenie, sprzyjały startowi naszych par - mówi Jarosław Grunt, trener KTT Progress. - Ogromny sukces odniosła para: Bartosz Wielogórski i Daria Kopik, która zwyciężyła w swojej kategorii wiekowej. Sukcesem może poszczycić się również para Marcin Bandurski i Agata Studzińska, która zakwalifikowała się do finału i ostatecznie zajęła VII miejsce.

Najlepiej zaprezentowały się w turnieju pary 12-13 latków. Paweł Pollheimer i Marta Kocik zajęli I miejsce w stylu standardowym oraz III miejsce w stylu latynoamerykańskim klasy D. Przemysław Malinowski i Magdalena Malinowska zajęli I miejsce w kombinacji ośmiu tańców standardowych i latynoamerykańskich klasy E. O pierwsze miejsce w tej kategorii rywalizowały trzy pary, które miały taką samą liczbę punktów. Dlatego o ostatecznej kolejności decydowały małe punkty. Łukasz Matuszewski z Jolantą Mierlak musieli zadowolić się III miejscem.
- Start w turnieju Baltic Cup 2001 zakończył się sukcesem dla wszystkich par naszego klubu - dodaje J. Grunt. - Uczestnicy mogli również obejrzeć pokaz Mistrzów Świata Formacji Standardowej z Elbląga.