MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Szpital w Kwidzynie. Wyremontowana część już otwarta [ZDJĘCIA]

Redakcja
fot. Arkadiusz Kosiński
W czwartek uroczyście otwarta została wyremontowana i przebudowana cześć szpitala Zdrowie w Kwidzynie. Zakończony właśnie pierwszy etap prac pochłonął ponad 1 mln 260 tys. zł.

W jasnych, nowoczesnych i dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych wnętrzach znalazły się gabinety Podstawowej Opieki Zdrowotnej (lekarza internisty, pediatry, położnej, gabinet zabiegowy).

- To zupełnie nowa usługa w szpitalu - zapewnia Anna Szewczuk-Łebska, rzecznik prasowy EMC Instytut Medyczny. - Do lekarza POZ przy szpitalu deklaracje będzie można składać już niedługo. Szpital czeka tylko na podpisanie umowy z NFZ, a wniosek o jej zawarcie trafi do Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w tym miesiącu. Pierwsi pacjenci będą mogli korzystać z Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Szpitalu Zdrowie prawdopodobnie już od początku sierpnia - dodaje.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Szpital w Kwidzynie. Chirurdzy odchodzą, powstanie nowy zespół lekarzy

Odrębną przestrzeń w wyremontowanej części przewidziano dla gabinetów poradni specjalistycznych. W nowym miejscu znalazły się: Poradnia Ginekologiczno-Położnicza, Poradnia Urazowo-Ortopedyczna, Poradnia Chirurgii Ogólnej i Poradnia Urologiczna. Uruchomienie poradni specjalistycznych w ramach NFZ będzie możliwe, gdy ogłoszone zostanie odpowiednie postępowanie konkursowe.

W nowych wnętrzach już teraz są obsługiwani pacjenci, zgłaszający się do izby przyjęć w ramach przyjęć planowych. Wszystkie związane z tym formalności załatwiane są recepcji, która jest głównym punktem informacyjnym szpitala.

W recepcji można będzie można też rejestrować się do poradni kardiologicznej, onkologicznej i urologicznej oraz lekarzy POZ. W tym miejscu będzie też udostępniana pacjentom indywidualnym ich dokumentacja medyczna. Dotychczas wszystkie te funkcje były rozproszone po wielu miejscach szpitala. Docelowo, po zakończeniu remontów i reorganizacji, recepcja będzie pełnić funkcję centralnej recepcji dla całego szpitala.

Recepcja jest czynna w godzinach 8-18 od poniedziałku do piątku i obsługiwana przez rejestratorki. W godzinach od 18 do 8 rano od poniedziałku do piątku, a w dni wolne od pracy i święta przez całą dobę, obsługę w recepcji zabezpiecza personel nocnej i świątecznej pomocy.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Szpital w Kwidzynie. Jest porozumienie z lekarzami z oddziału wewnętrznego

Remont i przebudowa szpitala Zdrowie w Kwidzynie rozpoczęła się w lutym tego roku. W nadchodzących miesiącach zmodernizowany zostanie trakt porodowy, gdzie powstanie m.in. sala do cięć cesarskich, a następnie remont przejdzie oddział anestezjologii i intensywnej terapii.

W dalszych etapach zaplanowano rozbudowę bloku operacyjnego oraz modernizację oddziałów szpitalnych, tak aby odpowiadały wymogom prawnym i jednocześnie zapewniały pacjentom wyższy standard pobytu.

Balneolog o łuszczycy: To wyjątkowo stresogenna choroba

Obserwuj nas na Twitterze!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kwidzyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto