Sześcioro zawodników UMKS Kwidzyn na podium Grand Prix Pomorza w biegach na orientację. Triumf Katarzyny Szafarewicz i Pawła Pękala

OPRAC.:
Podczas GP Pomorza zawodnicy UMKS Kwidzyn sześciokrotnie stawali na podium
Podczas GP Pomorza zawodnicy UMKS Kwidzyn sześciokrotnie stawali na podium Fot. materiały nadesłane
Katarzyna Szafarewicz oraz Paweł Pękal zwyciężyli w zawodach Grand Prix Pomorza w biegach na orientację. Na podium zawodów rozegranych w Gdyni znalazła się jednak szóstka reprezentantów UMKS Kwidzyn.

Zawody Grand Prix Pomorza w biegu na orientację rozegrane zostały na obrzeżach Gdyni, a w sportowej rywalizacji wzięło udział ponad trzystu zawodników. W tym gronie znalazło się również 24 reprezentantów UMKS Kwidzyn, dla których był to ostatni etap przygotowań przed II runda Klubowych Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 9-11 września 2022 r. w Pułtusku.

Uczestnicy GP Pomorza rywalizowali w trzech biegach leśnych, a o pozycji w końcowym rankingu zawodów decydowała suma czasów uzyskanych we wszystkich startach. Jak się okazało w końcowej klasyfikacji miejsce na podium wywalczyło sześcioro zawodników kwidzyńskiego klubu. Swoje kategorie wygrali bowiem: Katarzyna Szafarewicz (K12) i Paweł Pękal (M12). Drugie miejsca zajęli natomiast: Wiktor Müller (M18), Paula Wejtko (K10) i Wojciech Cichewicz (M10). Warto w tym miejscu dodać, że Wojtek jest najmłodszym zawodnikiem UMKS i jest to jego pierwsze podium w zawodach międzynarodowych w karierze. Na najniższym stopniu podium stanęła natomiast Alicja Marciniak (K10).
Kolejni zawodnicy UMKS uplasowali się natomiast tuż za podium. Na piątej pozycji zawody ukończyli: Zbigniew Mądrzyński (M65) oraz Klaudia Marciniak (K12), a miejsca szóste zajęli Ewa Romanow-Pękal (K50) oraz Piotr From (M35).

Warto dodać, że przed Klubowymi Mistrzostwami Polski zawodników UMKS czekają intensywne treningi. Kwidzynianie będą bowiem bronić w Pułtusku V miejsca, które na wiosnę wywalczyli podczas startu w Złotoryi.