Sześcioro lekkoatletów KKL Rodło Kwidzyn na podium malborskiego Biegu Niepodległości. Wygrane Miłosza Wesołowskiego i Wiktorii Krysiak

Trzy pierwsze miejsca w kategorii 15-18 lat dziewcząt zajęły zawodniczki KKL Rodło. Fot. materiały nadesłane
Kwidzyńscy lekkoatleci: Miłosz Wesołowski oraz Wiktoria Krysiak triumfowali w Biegu Niepodległości zorganizowanym w Malborku. Łącznie zawodnicy KKL Rodło Kwidzyn jednak aż sześciokrotnie stawali na podium tej imprezy.

To już 32. edycja biegu organizowanego w Malborku. W tym roku na starcie stanęło ponad 200 uczestników rywalizujących w różnych kategoriach wiekowych. Co więcej na liście startowej poza zawodnikami z województwa pomorskiego pojawili się także reprezentanci województwa kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego.

Kwidzynianie na podium Biegu Niepodległości w Malborku - zwycięstwa Miłosza Wesołowskiego i Wiktorii Krysiak

Najmłodsi, startujący w kategorii do 9 lat, ścigali się na odcinku 700 metrów. Nieco starsi biegali na dystansie 850 m, natomiast najstarsi (w wieku 15-18 lat) zmagali się na dystansie 1700 m. Start i meta zawodów znajdowały się natomiast przy malborskim Zespole Szkół Technicznych.
Wśród startujących pojawili się także zawodnicy Kwidzyńskiego Klubu Lekkoatletycznego „Rodło”, trenujący od okiem Wojciecha Margulewicza. Największy sukces kwidzynianie odnieśli w najstarszych kategoriach roczników 2004-2007 (15-18 lat). Wśród dziewcząt całe podium należało bowiem do Kwidzyna. Trasę 1700 m najszybciej pokonała Wiktoria Krysiak, a kolejne miejsca zajęły Antonina Kil i Natalia Proć. Rywalizację chłopców wygrał natomiast Miłosz Wesołowski, który wyprzedził na mecie Jakuba Wojtasia. Na najniższym stopniu podium stanął natomiast reprezentant gospodarzy: Oskar Wąsik z II LO w Malborku.

Na podium znalazła się także Małgorzata Szostek, która zajęła III miejsce w rywalizacji dziewcząt z roczników 2008-2009 (13-14 lat). Rywalizację na 1700 m w tej kategorii wygrała wówczas Aleksandra Ingielewicz z Zatoki Braniewo, a drugą pozycje zajęła Laura Jabłońska z Powiśla Dzierzgoń.
Warto też również wspomnieć o najmłodszym kwidzyniaku startującym na tej imprezie. W kategorii do lat 9 chłopców na 17. miejscu sklasyfikowany został bowiem Miłosz Szostek.
Jako ciekawostkę dodajmy również, że podczas malborskiej imprezy zawodnicy KKL „Rodło” nie odmówili sobie wspólnej fotografii z Igą Baumgart-Witam, mistrzynią olimpijską w sztafecie mieszanej 4 x 400 m, wicemistrzynią olimpijską w sztafecie 4 x 400 m, a także srebrną i brązową medalistą mistrzostw świata oraz mistrzynią Europy w sztafecie 4 x 400 m.