Sześć medali zdobytych przez lekkoatletów KKL „Rodło”. Złoto dla Filipa Ostrowskiego i Andrzeja Dzwonkowskiego

Milena Frej, podopieczna trenera Wojciecha Margulewicza wywalczyła srebrny medal w biegu na 400 m. Fot. materiały nadesłane
Sześć medali, w tym dwa z najcenniejszego kruszcu, wywalczyli zawodnicy Kwidzyńskiego Klubu Lekkoatletycznego „Rodło” w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego Ludowych Związków Sportowych. Jak podkreślają trenerzy kwidzyńskich zawodników (Wojciech Margulewicz i Lech Kwiatkowski) to bardzo dobre otwarcie sezonu startowego w roku 2020.

Na najwyższym stopniu podium zawodów zorganizowanych w Słupsku stanęli Filip Ostrowski oraz Andrzej Dzwonkowski. Filip startował w biegu na 800 m, w którym pewnie pokonał sześciu rywali uzyskując wynik wynik 1:53:89, wyprzedzając na mecie swojego klubowego kolegę Miłosza Wesołowskiego – 1:56:38 oraz Dawida Zalińskiego z LKS Ziemia Pucka Puck – 2:04:59. Warto przy tym dodać, że zawodnicy z miejsc II-III pobili w tym starcie swoje rekordy życiowe.

Andrzej Dzwonkowski swój złoty medal wywalczył natomiast w rzucie oszczepem, w którym rywalizowało pięciu zawodników. Kwidzynianin w szóstej próbie posłał oszczep na odległość 54,69 m, pokonując następnego zawodnika o ponad 13 metrów. Warto przy tym dodać, że brązowy medal w tej rywalizacji również przypadł Kwidzynowi. Wywalczył je Radosław Dzwonkowski, który w drugiej próbie uzyskał odległość 40,45 m.
Srebro w biegu na 400 m wywalczyła natomiast Milena Frej. W rywalizacji na tym dystansie wzięło udział 5 zawodniczek, a najlepszy wynik uzyskała Julia Mikołajewa z GKS Żukowo – 60.58. Kwidzynianka była druga z wynikiem 63.96.

Brąz wywalczył także Jakub Urbański, który w biegu na 1500 m rywalizował z dziewięcioma rywalami. Ostatecznie wygrał Dawid Garski z Baszty Bytów – 4:11:35, przed Alanem Wieczorkiem ze Słupii Słupsk – 4:13:20. Jakub finiszował natomiast jako trzeci z wynikiem 4:16:51.