Sześć kwidzyńskich szkół w tegorocznym rankingu „Perspektyw”. Tytuły „Srebrnej Szkoły 2022” dla SLO, II LO oraz Technikum nr 1 i nr 2

Mirosław Wiśniewski
Mirosław Wiśniewski
W tegorocznym rankingu "Perspektywy" trzy szkoły z Kwidzyna otrzymały tytuł "Srebrnej Szkoły 2022"
W tegorocznym rankingu "Perspektywy" trzy szkoły z Kwidzyna otrzymały tytuł "Srebrnej Szkoły 2022" Fot. Mirosław Wiśniewski
Udostępnij:
Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Kwidzynie znalazło się na 250. miejscu ogólnopolskiego rankingu liceów przygotowanym przez „Perspektywy”. Na takiej samej pozycji w zestawieniu techników sklasyfikowano także Technikum nr 2 (ZS nr 2) w Kwidzynie. Tytuł „Srebrnej Szkoły” otrzymało również Technikum nr 1 oraz II Liceum Ogólnokształcące, a brązowa tarcza trafiła do I LO w Kwidzynie.

Coroczny ranking liceów i techników został przygotowany już po raz 24. Wręczenie nagród dla najlepszych szkół w Polsce odbyło się natomiast w Auli Głównej Szkoły Handlowej w Warszawie. Zwycięzcami Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022 zostali ostatecznie: XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie (w zestawieniu liceów) oraz Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie (najlepsze technikum).
Warto dodać, że w tegorocznym rankingu „Perspektyw” wzięto pod uwagę dane 1256 liceów ogólnokształcących i 1165 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia czyli maturę w maju 2021 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej. Wśród nich było sześć szkół z Kwidzyna, jednak w ogólnopolskiej czołówce uwzględniono pięć z nich. Szósta kwidzyńska szkoła znalazła się natomiast w zestawieniu wojewódzkim.

W rankingu licealnym, w czołowej pięćsetce, znalazły się dwie szkoły z Kwidzyna. Na 250. pozycji w tegorocznym rankingu znajduje się Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Polskich Noblistów w Kwidzynie, które rok temu zajmowało 160. miejsce w zestawieniu. Na 339. miejscu sklasyfikowano natomiast II LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Kwidzynie, które awansowało z miejsca 390. zajmowanego rok wcześniej. Obie szkoły uhonorowane zostały tytułem "Srebrnej Szkoły 2022".
W rankingu wojewódzkim Społeczne Liceum Ogólnokształcące zajmuje 16. miejsce, natomiast II LO w Kwidzynie jest na 25. pozycji w województwie. Dodatkowo na 51. miejscu w województwie (823 miejsce w Polsce) znajduje się natomiast I LO im. dr Władysława Gębika w Kwidzynie. Popularny „stary ogólniak” otrzymał również tytuł "Brązowej Szkoły 2022". Według tegorocznego zestawienia najlepszym liceum w województwie pomorskim jest natomiast III LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni. Za nią znajdują się V LO im. Stefana Żeromskiego w Gdańsku oraz Gdańskie Liceum Autonomiczne.

Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Polskich Noblistów w Kwidzynie ma 25 lat!

25 lat SLO im. Polskich Noblistów w Kwidzynie. Społek święto...

Podobna sytuacja wygląda w przypadku ogólnopolskiego rankingu techników. W TOP 500 sklasyfikowano dwie kwidzyńskie szkoły. Na 250. miejscu znajduje się Technikum nr 2 funkcjonujące w Zespole Szkół nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kwidzynie. Natomiast 265. miejsce w Polsce zajmuje Technikum nr 1 działające w Zespole Szkół nr 1 w Kwidzynie. Obie szkoły uhonorowane zostały tytułami "Srebrnej Szkoły 2022".
Dodajmy, że w zestawieniu wojewódzkim Technikum nr 2 zajmuje 20. miejsce, a Technikum nr 1 sklasyfikowano na 22. pozycji. Na 56. miejscu w województwie sklasyfikowano także Technikum nr 3, funkcjonującego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kwidzynie. Najlepszą szkołą technikalną w województwie pomorskim według tegorocznego rankingu jest natomiast Technikum ZSI w Słupsku. Za nim znajdują się Technikum Informatyczne im. Macieja Płażyńskiego w Pucku oraz Technikum nr 4 im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku.

Warto również przypomnieć kryteria rankingu szkół. W przypadku liceów liczyły się wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (25%). Po raz kolejny w tej kategorii uwzględnione zostały również osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych. W przypadku szkół technikalnych kryteria rankingu to natomiast: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Małpia ospa może być użyta jako broń biologiczna

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

g
gapcio
wg mnie szkoły tzw. prywatne powinny być w rankingu !!!
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie