Szczypiornistki MTS Kwidzyn przegrały wyjazdowe starcie w Dopiewie. W 12 spotkaniach kwidzynianki zgromadziły 7 punktów

Porażka w Dopiewie była 10 przegraną kwidzynianek w tym sezonie
Porażka w Dopiewie była 10 przegraną kwidzynianek w tym sezonie Fot. Mirosław Wiśniewski
Piłkarki ręczne MTS Kwidzyn przegrały wyjazdowe starcie z Bukowsko-Dopiewskim KPR 28:32. Kwidzynianki nie potrafiły m.in. zatrzymać Agaty Jaśkowiak, która zdobyła dla gospodyń aż 9 bramek.

Pierwszą bramkę w tym meczu zdobyła Patrycja Drewnik. Gospodynie jednak szybko przejęły kontrolę nad tym co działo się na parkiecie i po 7 minutach wygrywały już 4:2. W 12 minucie, po bramkach Darii Kaczmarek i Agaty Jaśkowiak, przewaga Bukowsko-Dopiewskiego KPR powiększyła się natomiast do czterech trafień - 7:4.

Piłkarki ręczne MTS Kwidzyn przegrały I-ligowe starcie z Bukowsko-Dopiewskim KPR

Kwidzynianki starały się nawiązać walkę z gospodyniami, co przyniosło skutek w 16 minucie meczu. Po trafieniach Patrycji Drewnik MTS zmniejszył wówczas straty do zaledwie jednej bramki – 9:8 i wydawało się, że wszystko zmierza w dobrym kierunku. Niestety na więcej nie pozwoliły gospodynie, które do końca pierwszej połowy dominowały na parkiecie. Przez 14 minut MTS zdołał rzucić zaledwie dwie bramki (Katarzyna Trzaska i Laura Milewska) przy aż 8 trafieniach KPR. Na przerwę obie ekipy schodziły zatem przy prowadzeniu gospodyń 17:10.
Po zmianie stron kwidzynianki rozpoczęły odrabianie strat i po 37 minutach gry przegrywały już tylko 4 bramkami - 19:15. Zawodniczki z Dopiewa przetrzymały jednak atak MTS-u, a gole Agaty Jaśkowiak i Aleksandry Przebierały dały im prowadzenie 22:15.

Kwadrans później po golach Agaty Jaśkowiak, Karoliny Szczęsnej i Joanny Korytowskiej gospodynie prowadziły natomiast 29:21. Co prawda w ostatnich 5 minutach meczu kwidzyniankom udało się jeszcze nieco zmniejszyć rozmiar strat (3 bramki zdobyła Anna Grzona), to komplet puntów został w Dopiewie. Dodajmy, że dla MTS Kwidzyn była to 10 porażka w tym sezonie, w którym plasują się na IX miejscu w ligowej tabeli, wyprzedzając jedynie SMS ZPRP II Płock oraz Drwęcę Novar Lubicz.

Bukowsko-Dopiewski KPR - MTS Kwidzyn 32:28 (17:10)

KPR: Przebierała 1, Gogulska - Szczęsna 4, Wiśniewska, Korytowska Julia 4, Kaczmarek 4, Osińska 1, Lisiecka, Pawlak 1, Kowalewska, Korytowska Joanna 6, Perz 1, Jaśkowiak 9, Hanyż 1.
MTS: Pentek, Niemyt - Drewnik 5, Jeżowska M. 2, Sarnecka, Jeżowska Z. 2, Dajczak 1, Boryń 1, Trzaska 2, Grzona 4, Monka 1, Pankowiak 2, Milewska 2, Domka 5, Peplińska 1.

Kwidzynianki przegrały z Pogonią Szczecin 30:40

Pierwszoligowe piłkarki ręczne MTS Kwidzyn przegrały z Pogon...

Wyniki 13 kolejki I ligi kobiet, gr. A:

MKS PR URBIS Gniezno - SMS ZPRP II Płock 43:13 (18:6), Bukowsko-Dopiewski KPR - MTS Kwidzyn 32:28 (17:10), SPR Pogoń Szczecin - AZS Poznań 29:22 (14:10), MMKS Jutrzenka Płock - SPR Arka Gdynia 25:30 (14:13), KS Kościerzyna - GUKS Drwęca Novar Lubicz 40:15 (21:8), Sambor Tczew - pauza