Supra remisuje ze Starogardem Gdańskim. Kolejny mecz II ligi futsalu już w niedzielę [ZDJĘCIA]

Gracze Beniaminka 03 wywieźli z Kwidzyna jeden punkt. Jak dotąd to ich jedyna zdobycz punktowa w tym sezonie. Fot. Mirosław Wiśniewski
Gracze Supry Kwidzyn zremisowali na własnym terenie z Beniaminkiem 03 Starogard Gdański 7:7. To drugie spotkanie II ligi futsalu w wykonaniu kwidzynian i drugie zakończone remisem. Już w najbliższą niedzielę, 29 grudnia o godz. 18.30, wybiegną jednak na parkiet po raz kolejny. Tym razem w hali przy ul. Wiejskiej zmierzą się z Michaelem Lipusz.

Początek meczu Supra – Beniaminek 03 był dość wyrównany, jednak bliżsi zdobycia gola byli goście. Mustafa Bugra Sali będąc tuż przed bramką kwidzyńskiego zespołu trafił jednak w słupek. W 4 minucie nie popełnił już tego błędu i zdobył pierwszą bramkę dla swojego zespołu. Kwidzynianie atakowali i starali się odrobić straty, jednak nie mogli znaleźć drogi do brami rywali. Udało się to w 8 minucie, kiedy to Mateusz Górka idealnie podał do stojącego przed bramką rywali Patryka Obiały. Ten odwrócił się i pewnym strzałem pewnie pokonał bramkarza Beniaminka. Minutę później z gola cieszył się natomiast podający, bowiem na 2:1 dla gospodarzy podwyższył Mateusz Górka.

Na kolejnego gola kibice czekać musieli do 17 minuty, kiedy to Ksawery Makiła doprowadził do remisu w tym spotkaniu – 2:2. Osiem minut później gracze Supry Kwidzyn ponownie odskoczyli jednak rywalom. Gola w 25 minucie meczu zdobył Przemysław Lewandowski, a trzy minuty później Mateusz Szewczak podwyższył prowadzenie gospodarzy na 4:2. Chwilę później goście zdobyli bramkę kontaktową po strzale Ksawerego Makiły i sprawa zwycięstwa nadal pozostała otwarta. W 34 minucie czwartego gola dla gości zdobył Konrad Nowak, który zapewnił swojej drużynie remis 4:4. Jak się okazało więcej bramek w tym meczu już nie oglądaliśmy.

Warto dodać, że było to spotkanie 3 kolejki Pomorskiej II Ligi Futsalu. W 4 kolejce kwidzynianie mieli zmierzyć się na wyjeździe z Koroną Cedry Małe, ale mecz odbędzie się dopiero 16 stycznia. Już w najbliższą niedzielę, 29 grudnia o godz. 18.30, gracze Supry rozegrają zatem awansem swoje spotkanie 5 kolejki, w którym w hali przy ul. Wiejskiej zmierzą się z outsiderem ligi Michaelem Lipusz.

Supra Kwidzyn – Beniaminek 03 Starogard Gdański 4:4

Supra: Król – Lewandowski, Górka, Obiała, Szewczak (Wojtowicz, Martyka, Iwański, Abdulkadyrov, Halik, Mirowski, Szewczak, Szymański).
Beniaminek: Delewski – Wetta, Nowak, Rapciak, Karakus (Ćwikliński, Makiła, Ossowski, Roll, Sanli).

Wyniki 3 kolejki:

AZS UG II Gdańsk – Michael Lipusz 6:3, We-Met Futsal Club Kamienica Królewska – Korona Cedry Małe 5:5, Supra Kwidzyn – Beniaminek 03 Starogard Gdański 4:4.

Wyniki 4 kolejki:

Michael Lipusz – We-Met Futsal Club Kamienica Królewska 1:9, Maj Projekt Gdańsk – AZS UG II Gdańsk 2:6, Korona Cedry Małe – Supra Kwidzyn (mecz odbędzie się 16 stycznia).