Supra Kwidzyn, Rodło Kwidzyn oraz Pogoń Prabuty z szansami na awans do V ligi. W niedzielę kolejne piłkarskie Derby Kwidzyna

W ostatniej kolejce Supra rozgromiła Czarnych Przemysław aż 5:0. Kwidzyńskie Rodło podejmowało Czarnych w kwietniu i wówczas mecz zakończył się bezbramkowym remisem Fot. Mirosław Wiśniewski
Przed nami kolejne piłkarskie derby Kwidzyna. W najbliższą niedzielę, 29 maja o godz. 16.00, dojdzie bowiem do bezpośredniego pojedynku Supry Kwidzyn i Rodła Kwidzyn. Stawka jest wysoka, bowiem obie ekipy walczą o awans do Klasy Okręgowej.

W ostatniej kolejce V ligi Rodło Kwidzyn wygrało na własnym terenie z AP Malbork 2:1. Przez niemal cała pierwszą połowę bramek nie oglądaliśmy. Tuż przed przerwą, w doliczonym czasie gry, prowadzenie dla gospodarzy zapewnił jednak Radosław Wojciechowski. Na wyrównanie nie trzeba było czekać równie długo, bo już w 53 minucie meczu gola dla zespołu z Malborka zdobył Janusz Kozieł. Nie minęło jednak 6 minut, a kwidzynianie ponownie cieszyli się z prowadzenia. Tym razem skutecznym strzałem popisał się Grzegorz Gwóźdź, a jak się później okazało, było to zwycięskie trafienie w tym spotkaniu.

Rodło Kwidzyn - AP Malbork 2:1 (1:0)

Rodło: Szychowski - Zieliński (87' Sontowski), Wojciechowski, Gwóźdź, Szpakowski (15' Osuch), Wit (22' Nagórski), Poświata, Reszke, Łomnicki (55' Jędrzejewski), Kabaciński, Huba (90' Kalinowski).

W niedzielę, 29 maja 2022 r. kolejne piłkarskie Derby Kwidzyna. W walce o awans do V ligi Supra podejmie Rodło

O wiele bardziej okazałe zwycięstwo stało się udziałem Supry. Kwidzynianie, jak przystało na lidera rozgrywek, wygrali na wyjeździe z Czarnymi Przemysław aż 5:0. Pierwszą bramkę gracze Supry zdobyli w 26 minucie gry, po uderzeniu Przemysława Lewandowskiego. Kolejne bramki padały natomiast w drugiej części meczu. Już 8 minut po wznowieniu gry gola z rzutu karnego zdobył Paweł Juchniewicz. Sześć minut później świetnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się natomiast Grzegorz Łazarczyk, a po upływie kolejnych 3 minut kolejnego gola dla Rodła zdobył Przemysław Lewandowski. Wynik końcowy w 80 minucie gry ustalił natomiast Jan Barganowski. Warto również zaznaczyć że 74 minucie spotkania swój debiut w Suprze zanotował Egipcjanin Ahmed Amr Mohamed Abdelasam.

Czarni Przemysław - Supra Kwidzyn 0:5 (0:1)

Supra: Kawiak - Wróbel (63' Zabielski), Karpus, Hanas (80' Glinowiecki), Mirowski, Obiała, Juchniewicz (74' Amr), Łazarczyk (69' Trautsolt), Górka, Lewandowski, Wojtaś (75' Barganowski).

Supra oraz Rodło to jednak nie jedyne drużyny z powiatu kwidzyńskiego, które walczą o awans do Klasy Okręgowej. Na IV miejscu w rozgrywkach klasy A , tuż za kwidzyńskim Rodłem, plasuje się bowiem Pogoń Prabuty. Do Rodła traci zaledwie 2 punkty, a do zajmującego II miejsce Ostaszewa kolejne 2 punkty. I właśnie Mady Ostaszewo będą najbliższym wyjazdowym przeciwnikiem prabucian. Mecz odbędzie się w niedzielę, 29 maja 2022 r. o godz. 15.00. Dodajmy, że w ostatniej kolejce Pogoń na własnym terenie pokonała LKS Waplewo 2:1, natomiast Mady przegrały na wyjeździe z Deltą Miłoradz 0:3.
Zespół z Miłoradza będzie natomiast najbliższym rywalem kolejnej drużyny z powiatu kwidzyńskiego. W sobotę, 28 maja 2022 r. o godz. 17.00 Deltę na własnym terenie podejmie bowiem Relax Ryjewo.

Wyniki 23 kolejki klasy A:

Delta Miłoradz - Mady Ostaszewo 3:0, Błyskawica Postolin - Relax Ryjewo 2:0, Błękitni Stare Miasto - Mewa Gniew 0:4, Rodło Kwidzyn - AP Malbork 2:1, Czarni Przemysław - Supra Kwidzyn 0:5, Świt Radostowo - WKS Lignowy Szlacheckie 4:0, Pogoń Prabuty - LKS Waplewo 2:1.