Sumici Judo Zielińscy Kwidzyn zdobyli 9 medali w zawodach Pucharu Polski młodzików i kadetów. Dwukrotnie po złoto sięgnęła Klaudia Kaczor

Klaudia Kaczor pewnie wygrała rywalizację w dwóch kategoriach wagowych kadetek
Klaudia Kaczor pewnie wygrała rywalizację w dwóch kategoriach wagowych kadetek Fot. materiały nadesłane
Dziewięć medali wywalczyli zawodnicy Judo Zielińscy Kwidzyn w zawodach Pucharu Polski w sumo młodzików i kadetów rozgrywanych w Nowinach k. Kielc. Dwukrotnie po złoto sięgnęła Klaudia Kaczor, która była niepokonana w kategoriach 50 kg i 55 kg kadetek. Trzeci krążek w kolorze złota dołożył Karol Fedirko, który triumfował w kategorii młodzików do 40 kg.

Tym razem zawody Pucharu Polski w sumo młodziczek i młodzików (do lat 14) oraz kadetek i kadetów (do lat 16) odbyły się w Nowinach, koło Kielc. Były to już ostatnie zawody Pucharu Polski, w których zawodniczki i zawodnicy Judo Zielińscy Kwidzyn mieli szansę na zdobycie punktów liczących się w kwalifikacjach do Mistrzostw Europy Sumo 2021, które odbędą się w Siedlcach (suma punktów da kwalifikację dwóm zawodnikom z każdej kategorii wiekowej i wagowej).

Warto dodać, że turniej w Nowinach był również wyjątkowy dla Tomasza Wiśniewskiego, trenera kwidzyńskich sumitów, który zadebiutował w Pucharze Polski w roli sędziego. Kadrę Judo Zielińscy Kwidzyn na zawody Pucharu Polski tworzyło natomiast 6 osób. W kategorii młodzików kwidzyński klub reprezentowała Maja Kowalska (uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 w Kwidzynie), a także dwójka debiutujących samouków : Karol i Filip Fedirko z Gardei. W starszej kategorii kadetów rywalizowali natomiast: Klaudia Kaczor (uczennica Zespołu Szkół nr 2 w Kwidzynie), Patryk Polech (uczeń Szkoły Podstawowej nr 4 w Kwidzynie) oraz Hubert Olszowiec (uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Kwidzynie).

Zawody rozpoczął Karol Fedirko, który w kategorii - 40 kg wygrał wszystkie cztery walki i zajął I miejsce. Medal zdobył również Filip Fedirko, który startował w wyższej kategorii – 45 kg. Po nieudanym starcie musiał jednak walczyć w repasażach, gdzie wygrał trzy walki. W efekcie dało mu to III miejsce w swojej kategorii.
Z kolei Maja Kowalska, rywalizująca w kategorii – 55 kg, wygrała swoje dwie walki, aby w półfinale zmierzyć się ze swoją odwieczną rywalką. Po porażce kwidzynianka musiała walczyć w repasażach, jednak udało jej się wywalczyć III miejsce w swojej kategorii.
W kategorii kadetek Klaudia Kaczor zdecydowanie brylowała natomiast Klaudia Kaczor. Zawodniczka Judo Zielińscy Kwidzyn wygrała wszystkie swoje walki, triumfując zarówno w kategorii – 50 kg, jak i w kategorii – 55 kg.

W kwidzyńskiej hali przy ul. Wiejskiej rozegrano Puchar Polski U18, Mistrzostwa Polski U21 oraz Mistrzostwa Polski U23 w sumo

Zawody Pucharu Polski U18 w sumo oraz Mistrzostw Polski U21 ...

Startujący w kategorii – 75 kg Patryk Polech, po dwóch wygranych walkach, w półfinale niestety przegrał z jednym faworytów tej kategorii. Po udanych repasażach kwidzynianinowi udało się jednak wywalczyć brąz i III miejsce w tej kategorii. Nieco lepiej Patrykowi poszło w starciu z cięższymi zawodnikami w kategorii – 85 kg. Po wygraniu grupy A kwidzynianin zmierzył się w półfinale z drugim zawodnikiem grupy B. Po zwycięstwie awansował do finału, w którym niestety Patrykowi zwyczajnie zabrakło sił. W efekcie zawodnik Judo Zielińscy Kwidzyn musiał zadowolić się srebrem i II miejscem w tej kategorii.
W najcięższych kategoriach wagowych rywalizował natomiast Hubert Olszowiec. Uczeń II LO w Kwidzynie rozpoczął swoje walki od startu w kategorii – 95 kg, w której zajął ostatecznie III miejsce. W kategorii + 95 kg, po wygranych dwóch walkach w swojej grupie, w półfinale zmierzył się z późniejszym triumfatorem tej kategorii. Mimo półfinałowej porażki Hubertowi udało się ostatecznie wywalczyć również brąz w tej kategorii.