Sukces Nadwiślanina Kwidzyn na Mistrzostwach Polski w trójboju siłowym klasycznym: 10 medali oraz dwa rekordy Polski

OPRAC.:
Utalentowany 16-letni Maciej Sławski zdobył dwa medale mistrzostw Polski. W swym starcie uzyskał m.in. 200 kg w przysiadzie Fot. materiały nadesłane
10 medali (6 złotych, 2 srebrne i 2 brązowe) oraz dwa rekordy Polski – to bilans startów zawodników Nadwiślanina Kwidzyn w mistrzostwach Polski w trójboju siłowym klasycznym. Złote medale ze Skierniewic przywieźli: Dominika Skonieczna, Amelia Sławska, Maciej Sławski, Izabella Januszewska, Kinga Świderska oraz Monika Noga.

- To był jeden z najlepszych startów w mistrzostwach Polski moich zawodników w historii. Po prostu rewelacyjny. Wywalczyliśmy 6 złotych, 2 srebrne i 2 brązowe medale oraz ustanowiliśmy dwa rekordy Polski indywidualnie. Drużynowo dziewczęta w kategorii do lat 16 zdobyły srebro, a brąz wywalczyły dziewczęta w kategorii do lat 20. Cała drużyna wywalczyła także brązowy medal w kategorii Open, na 18 sklasyfikowanych zespołów – podsumowuje Zbigniew Lewicki, trener Nadwiślanina Kwidzyn.

Podczas startu w Skierniewicach swoje medale zdobyła m.in. trójka debiutantów: 14-letnia Amelia Sławska oraz 16-letni: Dominika Skonieczna i Maciej Sławski.

Medalowy start trójki debiutantów

Dominika Skonieczna startowała kategorii wagowej 52 kg, uzyskując w trójboju 212,5 kg (przysiad: 70 kg, wyciskanie: 40 kg, ciąg: 102,5 kg). W swoim ostatnim podejściu kwidzynianka wywalczyła złoty medal w swojej kategorii oraz brąz w klasyfikacji Open. Warto przy tym podkreślić, że zawodniczka trenuje dopiero od 9 miesięcy! Jej osiągnięcie jest więc niezwykle imponujące.
Złoty medal w Skierniewicach wywalczyła także 14-letnia Amelia Sławska. Zawodniczka LKS Nadwiślanin Kwidzyn startowała w kategorii wagowej 76 kg, uzyskując 252,5 kg w trójboju (przysiad: 92,5 kg, wyciskanie: 50 kg, ciąg: 110 kg). Jak podkreśla trener Zbigniew Lewicki to duży talent. Na zawodach tylko jedno jej podejście nie zostało zaliczone przez błąd techniczny, natomiast w pozostałych przypadkach zaliczała swoje próby w sposób pewny i zdecydowany.

Swój pierwszy medal mistrzostw Polski wywalczył także 14-letni Fabian Blokowski. W swym starcie, w kategorii wagowej 66 kg, wywalczył srebro kończąc rywalizację z wynikiem 310 kg (przysiad: 120 kg, wyciskanie: 60 kg, ciąg: 130 kg). Jak podkreśla trener Z. Lewicki wszystkie 9 podejść wykonał znakomicie pod względem technicznym, mając jeszcze sporo zapasu.

Talent na miarę światowego formatu

Dwa medale w Mistrzostwach Polski w Skierniewicach wywalczył również 16-letni Maciej Sławski, startujący w kategorii wagowej 105 kg. W swym starcie uzyskał 545 kg (przysiad: 200 kg, wyciskanie: 120 kg, ciąg: 225 kg), co dało mu złoto w swojej kategorii oraz srebro w kategorii Open.

- Po pierwszych dwóch, trochę nerwowych podejściach i rozmowie motywującej ze mną, wszystkie pozostałe pięknie zaliczone z dużym zapasem. Maciej to ogromny talent, ale jeszcze trzeba nad nim pracować, a będzie to zawodnik światowego formatu – podkreśla Zbigniew Lewicki, trener zawodników LKS Nadwiślanin Kwidzyn.

Januszewska dwukrotnie pobiła rekord Polski

Krążki w kolorze złota i brązu wywalczyła natomiast 19-letnia Izabella Januszewska. Kwidzynianka uzyskała w trójboju 390 kg (przysiad: 150 kg, wyciskanie: 80 kg, ciąg: 160 kg) i tylko 3 kg brakowały jej do pobicia rekordu Polski!

- Tak dramatycznego i tak pięknego startu nie pamiętam, ale Iza zawsze wychodzi z takich opresji obronną ręką. Losy złotego medalu ważyły się bowiem do ostatniego podejścia. Iza to duży talent i chyba zaczyna w to wierzyć. Warto przy tym dodać, że we wrześniu wywalczyła także tytuł wicemistrzyni Europy – podkreśla trener Z. Lewicki.

Ostatecznie Iza wygrała rywalizację w swojej kategorii oraz była trzecia w klasyfikacji Open.

Największy wynik w trójboju w historii klubu

Złoty medal wywalczyła również 19-letnia Kinga Świderska, która stoczyła pasjonującą walkę z wicemistrzynią świata. Trener Nadwiślanina Kwidzyn cieszył się z sukcesu swojej podopiecznej. Jak podkreślał Kinga wreszcie się przełamała i uwierzyła w siebie, co pomogło jej w osiągnięciu sukcesu. Ostatecznie w trójboju uzyskała 425 kg, co jest największym wynikiem w historii kwidzyńskiego klubu (przysiad: 165 kg, wyciskanie: 90 kg, ciąg: 170 kg). Do tego dołożyła dwa rekordy Polski w wyciskaniu 85 kg i 90 kg.

Medalowe starty seniorki oraz weteranki

Kolejny krążek w kolorze złota wywalczyła także weteranka Monika Noga, która w trójboju uzyskała 227,5 kg (przysiad: 70 kg, wyciskanie: 42,5 kg, ciąg: 115 kg). Kwidzynianka do ostatniego podejścia toczyła zaciętą walkę z zawodniczką z Białegostoku.

- Pierwsze dwa podejścia były trochę nerwowe, ale wytłumaczyłem Monice na spokojnie, na czym polega problem i każde następne podejścia były tylko lepsze – mówi trener Z. Lewicki.

Srebro w kategorii seniorek wywalczyła natomiast Dominika Michalska. Zawodniczka LKS Nadwiślanina Kwidzyn uzyskała w trójboju 402,5 kg (przysiad: 162,5 kg, wyciskanie: 70 kg, ciąg: 170 kg). Jak podkreśla trener Z. Lewicki był to świetny start Dominiki, która w swym kolejnym starcie może sięgnąć po złoto. Warto również dodać, że do zawodniczka do startu przygotowywała się pod okiem Michała Lecha.

Kwidzynianie zdobyli już 200 medali mistrzostw Polski

- Serdeczne podziękowania dla Filipa Blokowskiego za pomoc w rozgrzewce oraz rodzinie Blokowskich za doping w czasie startu wszystkich zawodników – mówi trener Zbigniew Lewicki. - Szczególne podziękowania również dla naszych wspaniałych sponsorów: Jerzego Śniega, Urzędu Gminy Kwidzyn, Urzędu Gminy Ryjewo, Nadleśnictwa Kwidzyn, Pawła Tryndy i Urszuli Odya-Tryndy, Artura Milewskiego z firmy Artpol, Wojciecha Prucnala z firmy Armakom oraz Terenom Zielonym. Wszystkim zawodnikom składam natomiast wielkie podziękowania za ciężką pracę i wspaniały start w zawodach.

Warto dodać, że w swych dotychczasowych startach na mistrzostwach Polski kwidzynianie zdobyli już 200 medali oraz ustanowili 231 rekordów Polski.