MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Strażacy z powiatu kwidzyńskiego podsumowali miniony tydzień – podczas interwencji m.in. usuwano skutki orkanu Otto

OPRAC.:
Mirosław Wiśniewski
Mirosław Wiśniewski
Strażacy z OSP Sadlinki usuwali drzewo blokujące przejazd drogą wojewódzką nr 532 w Karpinach
Strażacy z OSP Sadlinki usuwali drzewo blokujące przejazd drogą wojewódzką nr 532 w Karpinach OSP Sadlinki
Pięć pożarów oraz 20 wyjazdów do miejscowych zagrożeń – to bilans ubiegłotygodniowych działań strażaków z powiatu kwidzyńskiego. Największą część interwencji stanowiły wyjazdy do usuwania skutków silnie wiejącego wiatru.

W minionym tygodniu, tj. od 13 do 19 lutego 2023 r. na terenie powiatu kwidzyńskiego doszło do 25 strażackich interwencji. Pięciokrotnie wyjeżdżano do gaszenia pożarów, które odnotowano na terenie gmin Gardeja (2 zdarzenia), Ryjewo, Sadlinki oraz w mieście Kwidzyn (pojedyncze zdarzenia).

Strażacy z powiatu kwidzyńskiego podsumowali miniony tydzień - odnotowano 25 interwencji

Najczęściej wyjeżdżano jednak do miejscowych zagrożeń. Na 20 zdarzeń tego typu, aż 5 zdarzyła się na terenie gminy Prabuty, natomiast po 4 wezwania pochodziły z terenu miasta Kwidzyna, gminy Kwidzyn oraz gminy Ryjewo. Do tego należy dodać dwie interwencje z gminy Sadlinki oraz pojedyncze zdarzenie z gminy Gardeja. Najwięcej zdarzeń dotyczyło oczywiście usuwania skutków orkanu Otto, który z piątku na sobotę (17/18 lutego 2023 r.) przechodził przez teren powiatu kwidzyńskiego. Jak się okazuje dyżurny stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kwidzynie przyjął 13 zgłoszeń o zdarzeniach spowodowanych silnym wiatrem.

-W większości interwencje strażaków polegały na usunięciu połamanych konarów i drzew, blokujących przejezdność dróg oraz zagrażających przewróceniem lub oberwaniem – informuje kpt. Krzysztof Skoczek, oficer prasowy KP PSP w Kwidzynie.

CZYTAJ TEŻ: Orkan Otto w powiecie kwidzyńskim. Strażacy wyjeżdżali do 13 interwencji związanych z usuwaniem skutków wichury

W Dankowie (gm. Kwidzyn) wiatr porwał blaszany garaż i rzucił go na jezdnię. Na ul. Mazurskiej w Prabutach oraz ul. Ziemowita w Kwidzynie podmuchy oderwały natomiast elementy wykończenia dachu. Do najpoważniejszego zdarzenia doszło jednak w Straszewie (gm. Ryjewo), gdzie wiatr zerwał z budynku mieszkalnego pokrycie dachu oraz uszkodził jego więźbę.

-Ze względu na zły stan techniczny pozostałej konstrukcji dachu na miejsce zdarzenia zadysponowany został Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, który po ocenie stanu obiektu wskazał zakres możliwych prac, w celu dokonania zabezpieczenia uszkodzonego dachu. Wycięto uszkodzone krokwie i wstawiono nowe, nabito łaty oraz zerwane, a nieuszkodzone arkusze blachy. Pozostałą część zabezpieczono natomiast plandekami – dodaje kp. K. Skoczek.

Jak podkreśla, materiały do naprawy dachu zostały dostarczone przez właściciela oraz zarządzanie kryzysowe i obronę cywilną w gminie Ryjewo.

Polecjaka Google News - Dziennik Bałtycki
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Popłoch na hiszpańskich plażach Drony wykryły w wodzie rekiny!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na kwidzyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto