Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Strażacy z powiatu kwidzyńskiego podsumowali kolejny tydzień – czterokrotnie wyjeżdżano do gaszenia pożarów

Mirosław Wiśniewski
Mirosław Wiśniewski
Pożar wybuchł w jednym z mieszkań kamienicy przy ul. Sztumskiej
Pożar wybuchł w jednym z mieszkań kamienicy przy ul. Sztumskiej Fot. materiały KP PSP Kwidzyn
Jedenaście strażackich interwencji, w tym jeden fałszywy alarm, bo bilans ubiegłotygodniowych działań strażaków z powiatu kwidzyńskiego. Najczęściej wyjeżdżano do miejscowych zagrożeń, choć doszło także do 4 pożarów.

W minionym tygodniu, tj. w dniach od 26 września 2022 r. do 2 października 2022 r., na terenie powiatu kwidzyńskiego doszło do 11 strażackich interwencji. Czterokrotnie Straż Pożarna wzywana była do gaszenia pożarów, a straty z tego tytułu oszacowano na ok. 50 tys. zł. Dwukrotnie pożar wybuchł w Kwidzynie, a pojedyncze zdarzenia odnotowano także w gminie Ryjewo i gminie Sadlinki.

Do jednego z wymienionych pożarów doszło 30 września 2022 r. w jednej z kamienic przy ul. Sztumskiej w Kwidzynie. Strażacy zostali poinformowani o tym zdarzeniu o godz. 12.23 i na miejsce skierowano 4 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kwidzynie, 1 zastęp z OSP Kwidzyn, 1 zespół ratownictwa medycznego oraz patrol Policji, Pogotowie Gazowe i Pogotowie Energetyczne.

-Przed przybyciem straży pożarnej mieszkańcy budynku ewakuowali się na zewnątrz obiektu. Sąsiedzi ewakuowali także niepełnosprawną osobę z mieszkania, w którym powstał pożar oraz podjęli próbę gaszenia. Działania strażaków polegały natomiast na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu prądu w mieszkaniu, podaniu jednego prądu gaśniczego w natarciu na palące się wyposażenie pokoju, a także udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, którą przekazano zespołowi ratownictwa medycznego. Dokonano również przewietrzenia pomieszczeń, zastosowano agregat oddymiający oraz sprawdzono pomieszczenia pod kątem obecności tlenku węgla. Wyniesiono nadpalone elementy wyposażenia pokoju i dogaszono je. Mieszkanie natomiast sprawdzono kamerą termowizyjną – informuje kpt. Krzysztof Skoczek, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kwidzynie.

Najwięcej interwencji dotyczyło jednak miejscowych zagrożeń, do których wyjeżdżano sześciokrotnie. Dwukrotnie wyjazdy miały miejsce na terenie gminy Gardeja, a pojedyncze zdarzenia odnotowano także na terenach gmin Kwidzyn, Ryjewo, Sadlinki oraz w mieście Kwidzynie.
Do jednego z takich zdarzeń doszło 29 wrześnie 2022 r. w Ryjewie. O godz. 6.49 strażacy zostali poinformowani o wypadku samochodu osobowego, który uderzył w studzienkę wodociągową znajdującą się przy hydrancie.

-Kierowca auta uskarżał się na ból lewej ręki oraz głowy. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulator pojazdu, a także udzielili poszkodowanemu mężczyźnie kwalifikowanej pierwszej pomocy, po czym przekazali zespołowi ratownictwa medycznego - wyjaśnia kpt. K. Skoczek.

Dodajmy, że na miejscu pracowali: zastęp Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kwidzynie, zastęp Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sztumie oraz zastęp OSP Ryjewo, a także zespół ratownictwa medycznego oraz Policja.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Podejrzana o znęcanie się nad dzieckiem zatrzymana przez policjantów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kwidzyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto