Stowarzyszenie Sportowe Judo Kwidzyn. Trzy medale w Gdyni

Archiwum stowarzyszenia
Czworo zawodników Stowarzyszenia Sportowego Judo Kwidzyn reprezentowało nasze miasto w międzynarodowym turnieju o mistrzostwo Gdyni. W zawodach rywalizowało 300 zawodników z 22 miast oraz silna grupa judoków z Rosji.

To naprawdę bardzo mocno obsadzony turniej, więc tym bardziej cieszą nas dobre wyniki naszych zawodników – mówi Tomasz Wiśniewski, trener ze stopniem mistrzowski 2 dan.

Najlepiej w Gdyni spisali się Patryk Polech i Adam Melkowski, którzy wrócili do domu ze srebrnymi medalami, natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Klaudia Kaczor. Niewiele do medalu zabrakło również Julii Melkowskiej, która ukończyła rywalizację na 5. miejscu.

- To był nasz pierwszy tegoroczny start, ale w ubiegłym roku moi podopieczni w kilku różnych imprezach, w mocnej stawce, wywalczyli łącznie 23 medale – informuje trener naszych judoków.

Warto zaznaczyć, że Tomasz Wiśniewski sekcję judo reaktywował w Kwidzynie 2,5 roku temu po 37 latach przerwy! Obecnie w Stowarzyszeniu Sportowym Judo Kwidzyn trenuje 14 zawodników, którzy na zajęciach spotykają się 3 razy w tygodniu. Udział w treningach jest bezpłatny.

- Słowa podziękowania należą się jednak szefowi kwidzyńskiego PSS Społem, który udostępnia nam świetlicę przy ul. Piłsudskiego, gdzie trenujemy – dodaje trener judoków.
A już niebawem, 12 marca w Bydgoszczy, jego podopiecznych czeka kolejny start.