18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Start w Wejherowie przygrywką przed II Mistrzostwami Kwidzyna w biegu na orientację

Michał Mordzon (z lewej) i Wiktor Müller, brązowi medaliści Mistrzostw
Zawodnicy Uczniowskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego wywalczyli dwa medale Mistrzostw Województwa Pomorskiego w długodystansowym biegu na orientację. Debiut nowego kwidzyńskiego klubu w imprezie rangi mistrzowskiej można więc udać za udany. Na zawodach rozegranych w Wejherowie na najniższym stopniu podium stanęli Wiktor Müller i Michał Mordzon.

Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w długodystansowym biegu na orientację rozegrano w lasach wokół Kalwarii Wejherowskiej. Na starcie stanęło ponad 130 zawodników, którzy rywalizowali w wielu kategoriach wiekowych.

- Zawody przeprowadzone zostały na mapie na której w ubiegłym roku rozgrywane były Mistrzostwa Świata Juniorów w bno - informuje Tomasz Müller, prezes UMKS Kwidzyn, klubu który działa przy Szkole Podstawowej nr 4.

W ekipie z Kwidzyna najlepiej wypadli młodzi zawodnicy. Wiktor Müller (SP 4 Kwidzyn) zdobył brązowy medal w kategorii M10 (do lat 10), zaś Michał Mordzon (SP 6 Kwidzyn) stanął na podium w kategorii M14. Dwaj inni kwidzynianie uplasowali się tuż za podium. Jakub Cichorek (SP 6) zajął 4 miejsce w kategorii M14, a Wojciech Serocki taką samą lokatę wywalczył w kategorii M 35-40.

Reprezentanci UMKS Kwidzyn dobrze wypadli także w biegu rodzinnym 10 R. Wygrała go Iga Müller startująca wraz z mamą Joanną, zaś 3 miejsce zajął Marek Serocki biegający z mamą Joanną.

- Występ naszych zawodników można uznać za duży sukces, choćby ze względu na fakt, że były to pierwsze zawody w historii klubu. UMKS istnieje bowiem zaledwie od listopada ubiegłego roku - podsumowuje Tomasz Müller.

Prawdziwym wyzwaniem dla klubu będą jednak II Mistrzostwa Kwidzyna w biegach na orientację, które już za tydzień, 14 kwietnia odbywać się będą w lasach pomiędzy Miłosną a Bądkami. Zobacz jak przebiegały I Mistrzostwa Kwidzyna.

Więcej na ten temat przeczytasz w piątkowym "Kurierze Powiatu Kwidzyńskiego".