MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa w Prabutach. Miasto przeprowadza ankiety dla chętnych na nowe mieszkania [ZDJĘCIA]

Karolina Staniszewska
Karolina Staniszewska
Budynek Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej ma powstać przy ul. Sportowej w Prabutach, na terenie między stadionem klubu "Pogoń" a szkołą podstawową.
Budynek Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej ma powstać przy ul. Sportowej w Prabutach, na terenie między stadionem klubu "Pogoń" a szkołą podstawową. UMiG Prabuty
Mieszkańcy gminy Prabuty mają szanse na nowe mieszkania. Miasto przeprowadza ankiety i zaprasza na spotkanie z przedstawicielami Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej.

W Prabutach trwa nabór ankiet dla osób zainteresowanych wynajmem mieszkań w systemie Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej.

- Informujemy, że gmina Prabuty wspólnie z Krajowym Zasobem Nieruchomości rozpoczęły działania w celu wykonania inwestycji polegającej na budowie budynku mieszkalnego w Prabutach przy ulicy Sportowej z przeznaczeniem na wynajem w ramach poprawy dostępności mieszkań (teren między stadionem klubu „Pogoń” a szkołą podstawową) – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta i Gminy Prabuty.

Do tej pory wpłynęło 60 ankiet.

- Warto tu podkreślić, że ankieta nie jest w żaden sposób zobowiązująca, jednak pomoże m.in. w określeniu zapotrzebowania na nowe mieszkania w Prabutach – mówi Wojciech Dołęgowski, wiceburmistrz Prabut.

Jak dalej podkreśla, jeśli wszystko potoczy się zgodnie z planem, wówczas w przyszłym roku SIM będzie posiadała całą dokumentację, a wtedy będzie można rozpocząć budowę i określić wysokość czynszu.

- Wszystko też zależy od tego, ilu będzie chętnych na nowe mieszkania i od wysokości partycypacji deklarowanych przez zainteresowanych. Im wyższa kwota wkładu własnego, tym niższe koszty kredytu na budowę mieszkań. Wszystko jednak jest jeszcze w fazie wstępnej. Dlatego tak ważny teraz jest nabór ankiet, który trwa nieprzerwanie – wyjaśnia Wojciech Dołęgowski.

Dodaje też, że prawdopodobnie w przyszłym roku będzie można ogłosić przetarg na wykonawcę budowy mieszkań.

- Przyjmując taki scenariusz możemy przypuszczać, że mieszkania powstaną za dwa lata. Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa ocenia, że dzięki dobrej lokalizacji budynku, czyli na terenie między stadionem „Pogoni” a szkołą, realizacja tego projektu jest bardzo realna. To niepowtarzalna szansa na nowe mieszkania w Prabutach. I tu podobnie, jak w TBS, mieszkania najpierw będą do wynajęcia z możliwością wykupu po pewnym czasie – podsumowuje wiceburmistrz.

Warto zaznaczyć, że w środę, 26 października, o godz. 17 w Prabuckim Centrum Kultury i Sportu odbędzie się spotkanie z prezesem i pracownikami SIMu. Podczas spotkania mieszkańcy gminy będą mogli uzyskać wszelkie informacje na temat projektu budowy mieszkań.

Przypomnijmy, że ankiety można składać w wersji elektronicznej: https://forms.office.com/r/qYvy916WpE lub w wersji papierowej w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Prabuty, ul. Kwidzyńska 2, Biuro Obsługi Ludności (parter budynku). Druk ankiety dostępny jest na stronie internetowej urzędu, a także w Urzędzie Miasta i Gminy Prabuty, Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, ul. Łąkowa 22 oraz Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej ul. Koszarowa 1.

- Ankieta pozwoli określić skalę zainteresowania ofertą SIM wśród mieszkańców gminy Prabuty. Państwa opinie i udzielone w ankiecie informacje będą przydatne przy opracowaniu projektu budowlanego, pozwolą ustalić potrzebną strukturę i wielkość mieszkań. Zwracamy uwagę, że ankieta nie jest wnioskiem o wynajem mieszkania. Ma jedynie na celu zebranie wstępnych ważnych informacji, a także zbadanie zainteresowania przystąpienia do Programu realizowanego przez Społeczną Inicjatywę Mieszkaniową – czytamy w komunikacie UMiG.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tomasz Adamek na gorąco komentuje swój pierwszy występ we freakach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kwidzyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto