Spójnia Sadlinki-Rodło Kwidzyn 1:3 (1:1). Derby pełne emocji i kartek

archiwum naszemiasto.pl
Spójnia Sadlinki stawiła Rodłu spory opór, ale w derbach powiatu lepsi byli jednak kwidzynianie, którzy wygrali 3:1 (1:1). Warto odnotować, że piłkarze nie szczędzili sobie razów, a obie drużyny kończyły mecz zdekompletowane.

Rodło, tak jak we wcześniejszych meczach, od razu rzuciło się na rywali, a efekt był niemal natychmiastowy, bo już w 2 min. do bramki Spójni trafił Nikodem Szalkowski. Potem kwidzynianie nadal nacierali, ale nie byli już tak skuteczni, zaś w 36 min. sędzie nie uznał gola zdobytego przez Dawida Torłopa dopatrując się spalonego. Jednak co nie udało się gościom, to udało się gospodarzom. W 40 min. sędzia podyktował rzut karny dla Spójni, a jego pewnym egzekutorem okazał się były piłkarz Rodła, Adam Masny. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się więc wynikiem remisowym, ale bardziej zadowoleni mogli być sadlinianie, bo tuż przed przerwą, z powodu drugiej żółtej kartki, z boiska wyleciał Jakub Szarpak i Rodło musiało grać w "10".

Czytaj również: Rodło Kwidzyn-Czarni Przemysław 3:0 (0:0). Lider powiększa przewagę

Jednak w drugiej połowie liczebna przewaga Spójni wcale nie rzucała się w oczy, bo nadal stroną przeważającą byli kwidzynianie. Najpierw na bramkę strzelał Mateusz Górka, zaś w 56 min. ,a listę strzelców wpisał się Robert Felski, który na boisku pojawił się raptem chwilę wcześniej. Potem gra nieco siadła, ale w końcówce znów do głosu kwidzynianie, zwłaszcza po tym, gdy w 84 min. siły się wyrównały, bo czerwoną kartkę ujrzał Michał Krawczyk. Rodło ostatecznie dobiło rywali w 89 min., Szalkowski najpierw ograł kilku rywali, a potem dośrodkował na głowę Felskiego, a ten ustalił wynik meczu.

Po sześciu ligowych kolejkach Rodło z kompletem punktów przewodzi we ligowej tabeli, natomiast Spójnia, z 6 pkt. plasuje się na trzecim miejscu od końca.

Spójnia Sadlinki - Rodło Kwidzyn 1:3 (1:1)
Bramki: Adam Masny (40-k.) - Nikodem Szalkowski (2), Robert Felski (56, 89)
Spójnia: Sobczak - Sendecki, Gancewski, Kłos, Konopski (60 Majsak) - Stefanik, Wierciński, Krawczyk, Masny, Rytlewski - Borowiecki
Rodło: Wiśniewski - Szarpak, Kalinowski, Jędrzejewski, Pokwicki (55 Felski) - Temitayo, Obiała, Juchniewicz, Górka - Torłop (69 Gretkowski), Szalkowski