Spójnia Sadlinki przegrywa V-ligowe starcie z Radunią II Stężyca. Honorowego gola dla gospodarzy zdobył Krzysztof Warpas

Porażka z Radunią II Stężyca jest już 11 meczem Spójni Sadlinki bez zdobyczy punktowej Fot. Mirosław Wiśniewski
Niestety piłkarzom Spójni Sadlinki po raz kolejny nie udało się wywalczyć punktów. Tym razem podopieczni trenera Sławomira Kłosa przegrali na własnym boisku z Radunią II Stężyca 1:5. Honorowa bramkę dla gospodarzy zdobył Krzysztof Warpas.

Po w miarę wyrównanym początku meczu przewagę na boisku uzyskali goście. Swoją dominację potwierdzili w 31 minucie meczu, golem Jakub Litwina. Dwie minuty później drugą bramkę dla Stężycy zdobył natomiast Nikodem Potrac i pierwsza połowa zakończyła się pewnym prowadzeniem gości.

Po wznowieniu gry, w 54 minucie meczu, trener gospodarzy zdecydował się na zmianę i za Tomasza Gburczyka na boisko wbiegł Samuael Szołtys. Jak się okazało już 5 minut później zawodnik ten wpisał sie na listę strzelców, choć nie taki był jego zamiar. Po dośrodkowaniu w pole karne z lewej strony boiska Sołtys próbował wybić piłkę z pola karnego. Niestety zrobił to tak niefortunnie, że zmylił swoich kolegów z drużyny i umieścił piłkę w swojej bramce. Zaskoczony bramkarz Tomasz Żuk mógł jedynie odprowadzi piłkę wzrokiem. Gospodarzom udało się jednak zdobyć bramkę w 64 minucie. Dynamiczne wyjście do kontrataku Krzysztofa Warpasa sprawiło, że zawodnik Spójni wygrał pojedynek z wychodzącym bramkarzem i pewnie umieścił piłkę w pustej bramce rywali.

Gol podziałał na piłkarzy z Sadlinek motywująco, którzy zaczęli szukać okazji do zdobycia kolejnej bramki. Niestety graczom Spójni nie udało się wykorzystać stwarzanych sytuacji. Gole zdobywali natomiast rywale. W 70 minucie trzecią bramkę dla rezerw Raduni zdobył Jędrzej Głowiński, a w 83 minucie wynik ustalił Rafał Prądzyński. Radunia II wygrała zatem w Sadlinkach 5:1 i pewnie zgarnęła komplet punktów. Zwycięstwo graczom ze Stężycy zapewniło awans aż na IV miejsce w ligowej tabeli. Spójnia z 7 punkami na koncie plasuje się natomiast na przedostatnim, XVII miejscu.

Spójnia Sadlinki - Radunia II Stężyca 1:5 (0:2)

Spójnia: Żuk - Gburczyk (54' Sołtys), Kwaśnicki, Stefanik, Wierciński (59' Michalski), Warpas, Michalczyk, Kupniewski, Denisiewicz, Koralewski, Pruszkowski.

Wyniki 14 kolejki V ligi:

Powiśle Dzierzgoń - Gwiazda Karsin 2:1, Tęcza Brusy - Wietcisa Skarszewy 2:3, Olimpia Sztum - Victoria Kaliska 7:2, Spójnia Sadlinki - Radunia II Stężyca 1:5, Kolejarz Chojnice - Beniaminek 03 Starogard Gdański 0:1, Pomezania Malbork - Żuławy Nowy Dwór Gdański 3:0, Wisła Korzeniewo - Meteor Pinczyn 4:2, Wisła Tczew - Orzeł Subkowy 3:1, Styna Godziszewo - Błękitni Stare Pole 2:2.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0