Spójnia Sadlinki ogrywa Relax Ryjewo w derbowym starciu V ligi. Podsumowanie rozgrywek piłkarskich na boiskach powiatu kwidzyńskiego

Spójnia Sadlinki wygrała w Ryjewie 5:1, choć zwycięstwo gości mogło być jeszcze większe Fot. Mirosław Wiśniewski
Kolejne derby powiatu kwidzyńskiego w piłkarskiej klasie okręgowej (V liga) tym razem dla Spójni Sadlinki. Podopieczni trenera Sławomira Kłosa pokonali na wyjeździe Relax Ryjewo 5:1 (1:0), choć mogli wygrać to spotkanie jeszcze wyżej. Swój mecz z outsiderami ligi z Ostaszewa przegrali natomiast piłkarze Pogoni Prabuty, którzy ulegli na własnym terenie 2:4 (0:2). W niższych ligach wygrane odnotowali także gracze z Kwidzyna, Korzeniewa oraz Gardei.

Po pierwszej połowie V-ligowych derbów powiatu kwidzyńskiego w lepszych humorach byli gracze z Sadlinek. W 30 minucie sędzia podyktował bowiem rzut karny za faul na Marcinie Stefaniku, a bramkarza gospodarzy z 11 metrów pewnie pokonał wówczas Kamil Grześkowiak.

Już 5 minut po rozpoczęciu drugiej połowy ryjewianie odrobili jednak straty po bramce Fabiana Labuszewskiego. Był to również zapowiedź zaciętej i wyrównanej walki w kolejnych minutach tego spotkania. W 68 minucie meczu sędzia przyznał jednak kolejny rzut karny dla Sadlinek. Arbiter uznał bowiem, że Fabian Labuszewski faulował wchodzącego w pole karne Franciszka Denisewicza. Do wykonania „jedenastki” ponownie podszedł Kamil Grześkowiak, który pewnym strzałem pokonał Dawida Podgórskiego, który po przerwie stanął w bramce zespołu z Ryjewa. Strata gola jakby podcięła skrzydła graczom Relaksu, co skrupulatnie wykorzystywali rywale. Kolejne akcje Spójni zapowiadały natomiast, że kolejna bramka niedługo może stać się faktem.
Stało się to w 76 minucie gry, kiedy to Krzysztof Warpas otrzymał piłkę z prawej strony pola karnego i pięknym strzałem zdobył trzecią bramkę dla Spójni. Cztery minuty później Jakub Wierciński podwyższył natomiast prowadzenie gości na 1:4, choć bramka ta wyraźnie obciąża konto bramkarza Ryjewa. Zawodnik Spójni z lewej strony boiska dośrodkowywał w pole karne, ale piłka dość nieoczekiwanie wpadła do siatki tuż przy prawym słupku bramki. Bramkarz Relaksu i zawodnicy w polu karnym tylko odprowadzili piłkę wzrokiem, a zadowolony strzelec utonął w objęciach trenera Sławomira Kłosa i kolegów z drużyny. I gdy wydawało się, że takim wynikiem zakończy się to spotkanie piątego gola dla Spójni zdobył Szymon Kupniewski, który trafił do siatki gospodarzy w 93 minucie tego spotkania.

Komplet punktów trafił zatem do Sadlinek, którzy z dorobkiem 20 punktów plasują się na XI miejscu w ligowej tabeli. Relax z 14 punktami na koncie zajmuje natomiast XIV miejsce, mając taki sam dorobek punktowy jak Pogoń Prabuty. Niestety trzeci z reprezentantów powiatu kwidzyńskiego występujący w V lidze dość niespodziewanie przegrał na własnym boisku z outsiderem tych rozrywek 2:4 (0:2).

Dodajmy, że na boiskach niższej klasy rozgrywek (klasa A) komplet punktów zdobyli także gracze Rodła Kwidzyn, GKS Gardeja oraz Wisły Korzeniewo. Punkty stracił natomiast ostatni z naszych reprezentantów w tej lidze czyli Rodło Trzciano. W najniższej klasie B zwycięstwo odnieśli gracze Supry Kwidzyn, a bez punktów 17 kolejkę zakończyli zawodnicy Powiśla Pawlice-Rakowiec.

Wyniki 19 kolejki V ligi (grupa Gdańsk II):

Borowiak Czersk – Pomezania Malbork 1:0, Radunia II Stężyca – Orzeł Subkowy 2:0, Olimpia Sztum – Żuławy Nowy Dwór Gdański 1:6, Wietcisa Skarszewy – Beniaminek 03 Starogard Gdański 1:1, Wisła Tczew – Victoria Kaliska 1:1, Relax Ryjewo – Spójnia Sadlinki 1:5, Meteor Pinczyn – Czarni Przemysław 8:0, Pogoń Prabuty – Mady Ostaszewo 2:4, Tęcza Brusy – pauza.

Wyniki 22 kolejki klasy A (grupa Malbork IV):

Nogat Malbork – Błękitni Stare Pole 0:4, Błyskawica Postolin – Ruch Gościszewo 1:0, KS Czernin – Rodło Trzciano 5:0, WKS Lignowy Szlacheckie – Rodło Kwidzyn 0:1, Mewa Gniew – Delta Miłoradz 1:2, Pogoń Smętowo – Świt Radostowo 1:2, GKS Gardeja – Skra Kończewice 2:0, LKS Waplewo – Wisła Korzeniewo 0:2.

Wyniki 17 kolejki klasy B (grupa Malbork VI):

Orzeł Borkowo – Centrum Pelplin 4:7, Korona Rywałd – Supra Kwidzyn 1:4, Sokół Lubichowo – OTS Osiek 2:1, Powiśle Pawlice-Rakowiec – Pomorzanka Skórcz 1:3, Sobieski Gniew – pauza, KP Wandowo – pauza.