Sparingi Rodła Kwidzyn. Remis z Wisłą, zwycięstwo z Pomezanią, porażka z Olimpią

Piłkarze kwidzyńskiego Rodła w połowie lipca rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu i mają już za sobą trzy sparingi. W pierwszym kwidzynianie zremisowali 2:2 z Wisłą Korzeniewo, w drugim pokonali 4:2 Pomezanię Malbork, zaś w trzecim ulegli Olimpii Sztum 1:2

W meczu z Wisłą Rodło przegrywało już 0:2, ale uratowało honor dzięki bramkom dwóch Przemków, Lewandowskiego i Maluchnika.

O wiele lepiej, przynajmniej jeśli chodzi o wynik, kwidzynianie zaprezentowali się w sobotnim meczu z Pomezanią. Pokonali odwiecznego rywala z Malborka bezdyskusyjnie, a łupem bramkowym podzieli się: Piotr Myścich ( 20), Marcin Sawiński (43), Przemysław Lewandowski (65) i Łukasz Szpakowski (75).

- Prowadziliśmy grę dominując na boisku, ale mała skuteczność sprawiła, że wynik nie był wyższy. Wyróżniającymi zawodnikami w tym meczu byli Myścich, Lewandowski i Mateusz Gretkowski , a w II połowie Szpakowski - podsumował trener Grzegorz Obiała, który latem zastąpił Roberta Felskiego.

Wczoraj, w Sztumie, kwidzynianie sparowali z IV-ligową Olimpią Sztum i tym razem zeszli z boiska pokonani. Gospodarze objęli prowadzenie w tym meczu po strzale Mateusza Pietrzyka (64 min),ale po kwadransie wyrównał Dawid Torłop. Niestety kwidzynianie z remisu cieszyli się tylko przez minutę, bo po chwili bramkę na wagę zwycięstwa zdobył dla Olimpii Maciąg.