MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Sondaż polityczny Estymatora. Gdyby wybory były w niedzielę w czerwcu 2023 r. wygrywa Zjednoczona Prawica. Na 2 miejscu Koalicja Obywatelska

Daniel Nawrocki
Daniel Nawrocki
Zobaczcie najnowszy sondaż Estymator. Zjednoczona Prawica na pierwszym miejscu
Zobaczcie najnowszy sondaż Estymator. Zjednoczona Prawica na pierwszym miejscu Adam Jankowski
Gdyby wybory do Sejmu odbywały się w najbliższą niedzielę (czerwiec 2023 r.) Zjednoczona Prawica uzyskałaby najwięcej głosów. Znamy wyniki najnowszego badania Estymator. Która partia ma największe poparcie wyborców?

Wyniki najnowszego sondażu wyborczego - czerwiec 2023 r.

W najnowszym badaniu opinii publicznej ankietowani mieli wskazać, na którą partię oddaliby głos, gdyby wybory do Sejmu odbywały się w najbliższą niedzielę - w czerwcu 2024 r.. Oto wyniki:

  1. Zjednoczona Prawica - 35,9%
  2. Koalicja Obywatelska - 29,6%
  3. Konfederacja - 13,9%
  4. Trzecia Droga (Polska2050 i PSL) - 11%
  5. Nowa Lewica - 7,2%
  6. Inni - 2,4%

Badanie zrealizowano w dniach 9-10 czerwca metodą CATI na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1043 dorosłych osób.

Sondaż w ocenie pomorskiego PiS

Andrzej Jaworski z PiS wskazuje na datę badania opinii społecznych.

- Ważny jest czas, w którym ten sondaż został przeprowadzony. Wszystkie media liberalne, i przekaz większości komentatorów czy celebrytów, jest nacechowany marszem Platformy Obywatelskiej, który odbył się 4 czerwca w Warszawie. Zważając na to, uważam, że jest to dobry sondaż - mówi "Dziennikowi Bałtyckiemu" Andrzej Jaworski, przewodniczący Prawa i Sprawiedliwości w Gdyni.

Poseł Kazimierz Smoliński zauważa, że obecne nastroje dobrze wróżą na niedaleką przyszłość wyborczą.

- Wyniki są dobre, żadna partia po ponad 7 latach rządów nie miała tak dobrych wyników. Platforma Obywatelska ciągle ma szklany sufit 30 procent, a Lewica znajduje się pod progiem wyborczym. To bardzo dobry prognostyk przed wyborami. Warto przypomnieć, że w 2015 wygraliśmy samodzielnie, mając ponad 37 procent - mówi "Dziennikowi Bałtyckiemu" Kazimierz Smoliński, poseł Prawa i Sprawiedliwości. - W czasie kampanii wyborczej zawsze poprawiliśmy swoje prognozy. To zasługa naszej wiarygodności, dotrzymujemy słowa i walczymy o Polaków, nawet narażając się europejskim elitom. Wszystkie wyniki gospodarcze i budżetowe są dobre wbrew kasandrycznym przepowiedniom opozycji i sprzyjających jej mediom oraz bezprawnym działaniom KE.

Poseł Kacper Płażyński z Gdańska do wyniku sondażu nie przywiązuje zbyt dużej wagi.

- Sondaże nie wygrywają wyborów. Wygrywa je wiarygodność, ciężka praca, efekty tej pracy, wiarygodność i umiejętność dotarcia z informacją do ludzi. I na tym się skupiam - podkreśla trójmiejski parlamentarzysta.

Pomorska Koalicja Obywatelska i wyniki sondażu

Sondaż nie zawsze może być miarodajny, zwraca uwagę poseł Sławomir Neuman.

- Zawsze powtarzam, że nie należy wyciągać zbyt optymistycznych wniosków z dobrych sondaży, ani nie popadać w zwątpienie przy słabszych. Trzeba pracować i przekonywać ludzi, żeby w finale wygrać. Po marszu 4 czerwca wyraźnie widać wzrost notowań Platformy Obywatelskiej i Koalicji Obywatelskiej, ale to nie jest powód, żeby osiadać na laurach - mówi "Dziennikowi Bałtyckiemu" Sławomir Neumann, poseł Koalicji Obywatelskiej.- Pracujemy dalej, żeby w październiku w realnych wynikach wyborów być wyraźnie na pierwszym miejscu.

Wiceminister aktywów państwowych, Karol Rabenda dziękuje wyborcom za zaufanie i wysokie poparcie, lecz zapewnia, że Zjednoczona Prawica nie ogląda się za sondażami.

- Dobre sondaże cieszą, ale nie oglądamy się za nimi, ważne jest to, żeby przekonywać Polaków do siebie konkretnymi działaniami i programem na przyszłość. Za nami bardzo trudna kadencja, kryzys covidowy, wojna na Ukrainie i kryzys energetyczny wywołany rosyjską inwazją, hybrydowy atak na polską granice ze strony reżimu Łukaszenki - to wszystko wymagało podejmowania czasami ważnych decyzji ale też wiązało się z wieloma trudnościami dla obywateli w życiu codziennym. Dlatego utrzymywanie wysokiego poparcia to coś za co jesteśmy wdzięczni i co daje siłę dla dalszej pracy - mówi "Dziennikowi Bałtyckiemu" Karol Rabenda, wiceminister aktywów państwowych.

Dziennik Bałtycki TV

od 16 lat

Badanie przeprowadziła pracownia Estymator dla DoRzeczy.pl.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na kwidzyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto