SMS ZPRP Kwidzyn przegrał I-ligowe starcie z faworyzowaną Nielbą Wągrowiec. Paweł Gregor rzucił kwidzynianom aż 11 bramek

Pierwszoligowi szczypiorniści SMS ZPRP Kwidzyn przegrali na własnym boisku z Nielbą Wągrowiec 26:30 Fot. Mirosław Wiśniewski
Do niespodzianki nie doszło i piłkarze ręczni SMS ZPRP Kwidzyn przegrali ligowe starcie z faworyzowaną Nielbą Wągrowiec. Kwidzynianie ulegli rywalom 26:30, chwilami nawiązując jednak wyrównaną walkę z podopiecznymi Bartosza Świerada. Porażka nie miał jednak większego wpływu na pozycję SMS-u w ligowej tabeli, w której kwidzynianie plasują się na przedostatniej pozycji w I lidze mężczyzn.

Zdecydowanym faworytem tego spotkania była ekipa Nielby Wągrowiec, jednak kwidzynianie od początku starali się grać swoją piłkę, wykorzystując każda dogodną sytuację do zdobycia bramki. Dlatego przez pierwsze minuty oglądaliśmy wyrównaną grę, a wynik oscylował wokół remisu. Taki stan rzeczy utrzymał się do 11 minuty i wyniku 5:5.

Chwilę później gościom udało się jednak odskoczyć gospodarzom na 2-3 bramki. Po trafieniach Pawła Gregora i Dariusza Widzińskiego goście z Wągrowca prowadzili wówczas 5:8. Podopieczni pary trenerskiej: Maciej Mroczkowski - Mateusz Hanis zdołali jednak odrobić straty i po 16 minutach gry mieliśmy remis 9:9. Niestety kolejne minuty to już wyraźna przewaga graczy Nielby, którzy zdobyli 6 bramek przy zaledwie jednym trafieniu gospodarzy. W efekcie po 23 minutach gry kwidzynianie przegrywali 10:15. Chwilę później gole Bartosza Konwickiego i Marcela Filipowicza pozwoliły gospodarzom na zmniejszenie istniejących strat do 3 bramek. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do Nielby, która zdobyła 5 bramek przy dwóch trafieniach SMS-u. Po 30 minutach gry kwidzynianie przegrywali zatem z Nielbą Wągrowiec 14:20.

Po ciężkim boju szczypiorniści MMTS Kwidzyn pokonali Zagłębie Lubin, wygrywając jednak dopiero po serii rzutów karnych

MMTS Kwidzyn zwycięża Zagłębie Lubin po rzutach karnych. Pun...

Druga połowa meczu rozpoczęła się od trafień Andrzeja Duszyńskiego, Pawła Gregora i Igora Drzazgowskiego, co powiększyło przewagę gości do 9 bramek - 13:23. Kwidzynianie po raz pierwszy trafili dopiero w 37 minucie meczu po golu Szymona Mateli. W kolejnych minutach gospodarze chwycili jednak wiatr w żagle i zaczęli odrabiać straty. Po trafieniu Mikołaja Stefaniaka w 49 minucie meczu kwidzynianie zmniejszyli rozmiar strat do 5 bramek - 20:25. Siedem minut później, po golach Michała Słupskiego, Wiktora Biskupa i Eryka Pstrąga, gospodarze zbliżyli się do rywali na 3 trafienia - 24:27. Na więcej niestety nie pozwolili już rywale. Na minutę przed końcem bramki Dawida Branta i Dariusza Widzińskiego (karny) ponownie wyprowadziły Nielbę na pięciobramkową przewagę - 25:30. Wynik końcowy ustalił Mikołaj Stefaniak, który pokonał bramkarza gości w ostatniej minucie spotkania. Komplet punktów za zwycięstwo trafił jednak do zespołu z Wągrowca.

SMS ZPRP Kwidzyn - Nielba Wągrowiec 26:30 (14:20)

SMS: Zwierz, Chruściel - Ebertowski 1, Słupski 6, Stefaniak 2, Korczak, Szendzielorz 2, Świątkiewicz 1, Biskup 4, Pstrąg 5, Konwicki 1, Filipowicz 1, Matela 3.
Nielba: Gawlik, Fritzen - Babiaczyk, Gregor 11, Świerad 1, Drzazgowski 4, Klopsteg 1, Skrzypczak, Widziński 8, Brant 1, Witkowski 2, Kacała, Duszyński 2.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0