Siódemka zawodników UMKS Kwidzyn na podium „Baltic Cup 2022”. Trzy biegi leśne rozgrywano w okolicach Rumi

OPRAC.:
Kolejne starty zawodników UMKS Kwidzyn są formą przygotowania przed jesienną rundą Klubowych Mistrzostw Polski Fot. materiały nadesłane
Siedmioro reprezentantów UMKS Kwidzyn stanęło na podium międzynarodowych zawodów „Baltic Cup” w biegach na orientację. To kolejny etap przygotowań kwidzynian przed jesienną rundą Klubowych Mistrzostw Polski.

Tegoroczne zawody „Baltic Cup” rozgrywano w okolicach Rumi. Startujący rywalizowali natomiast w trzech biegach leśnych rozgrywanych w dniach 19-21 sierpnia 2022 r. O pozycji w końcowym rankingu decydowała z kolei suma czasów uzyskanych ze wszystkich trzech biegów. Trudność stanowiły też warunki w jakich odbywały się zawody. Prawie pięciuset startujących w tych zawodach musiało radzić sobie zarówno z upałami, jak i wilgocią czy też ulewą.

Siódemka zawodników UMKS Kwidzyn na podium zawodów "Baltic Cup" w bno

W międzynarodowych zawodach w biegach na orientację wzięła również udział liczna, bo aż trzydziestoosobowa grupa zawodników UMKS Kwidzyn. Dodatkowo na podium zawodów znalazło się siedmiu zawodników kwidzyńskiego klubu. Drugie miejsca w swoich kategoriach zajęli: Maja Roszak (K45), Iga Müller (K18) oraz Alicja Marciniak (K10). Na trzeciej pozycji zawody ukończyli natomiast: Hanna Perfikowska (K18), Wiktor Müller (M18), Katarzyna Szafarewicz (K12) oraz Jakub Jędras (M12).
Kolejnych ośmiu zawodników UMKS Kwidzyn znalazło się blisko podium. Na czwartej pozycji zawody ukończyli: Ewa Romanow-Pękal (K50), Przemysław Jędras (M40), Wiktor Droń (M16) oraz Paweł Pękal (M12). Miejsce piąte zajęli: Piotr From (M35) i Adam Zaremba (M16), na na szóstych pozycjach wbiegali na metę: Paweł Perfikowski (M16) i Paula Wejtko (K10).

Dodajmy, że start kwidzynian w zawodach „Baltic Cup” był elementem przygotowań do jesiennej rundy Klubowych Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 9-11 września 2022 r. W międzyczasie zawodników UMKS Kwidzyn czeka jednak jeszcze występ w Grand Prix Pomorza.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0