Sempre Jiu-Jitsu Kwidzyn. Trzech naszych zawodników na podium w Olsztynie

Zawodnicy Sempre Jiu-Jitsu Kwidzyn mają za sobą kolejny udany start. W trakcie turnieju Spider Cup 3 trzykrotnie stawali na podium. W Olsztynie rywalizowało 4 zawodników Sempre Jiu-Jitsu, dwóch z nich stanęło na najwyższym stopniu podium, a jeden zakończył rywalizację na drugim miejscu.

O pierwsze złoto postarał się Leszek Kisielewski walczący w kategorii do 70 kg białych pasów. Kwidzynianin wygrał pierwsza walkę na punkty i już to wystarczyło mu, by awansować do finału.

- Decydująca walka nie trwała zbyt długo, ponieważ Leszek zastosował swoje firmowe duszenie zwane w slangu bjj duszeniem bejsbolowym. Po kilkudziesięciu sekundach walki finałowej Leszek zdobył złoty medal - relacjonuje trener Jędrzej Lis.

Równie dobrze w Olsztynie poradził sobie Kamil Jędrzejewski, który walczył w kategorii 82,3 kg białych pasów. On już po raz kolejny wrócił z zawodów ze złotym medalem. Do tego wszystkie walki wygrał bardzo pewnie. Pierwszą przez duszenie, drugą na punkty, a na koniec walkę finałową również przez duszenie.

- O Kamilu można powiedzieć, że wszystkie jego walki wyglądają bardzo podobnie. Wynika to z faktu, że bardzo dobrze kontroluje on przebieg walki oraz może zdominować na tyle swoich przeciwników, że najpierw przechodzi im gardę po to, aby znaleźć się w dosiadzie. Będąc w tej pozycji zazwyczaj kończy swoich przeciwników bardzo ciasnym duszeniem - tłumaczy Jędrzej Lis.

Dobrze spisał się również nastoletni Konrad Szewczyk, który startował w kategorii juniorów (14-16 lat) +61 kg. Konrad wygrał aż trzy walki dochodząc do finału w swojej kategorii. W finale niestety uległ swojemu przeciwnikowi zdobywając drugie miejsce. - Należy pochwalić postawę młodego zawodnika , gdyż był to jego debiut na zawodach, a do tego walczył ze starszymi od siebie kolegami. Pierwszy start zaliczony do udanych - ocenia trener.

Mniej szczęścia miał inny debiutant, Kamil Serwatka, który wystartował w kategorii +94 kg białych pasów. On niestety przegrywając swoją pierwszą walkę szybko pożegnał się turniejem. Zdaniem trenera pokazał jednak charakter i wolę walki, a zdobyte doświadczenie przełożą się na wygrane w przyszłych startach.

Tym startem zawodnicy Sempre Jiu-Jitsu Kwidzyn zakończyli udany sezon startów . Życzymy żeby podobnie wiodło im się w kolejnym. A wszystkich zainteresowanych tą dyscypliną informujemy, że treningi brazylijskiego jiu-jitsu odbywają się w sali gimnastycznej I LO w Kwidzynie przy ul. Konarskiego 12 (Stary Ogólniak). Zajęcia prowadzą Mirosław Kwiatkowski oraz Jędrzej Lis. Telefon kontaktowy - 796 601 997