Ruszyła PGNiG Superliga Mężczyzn. MMTS przegrywa wyjazdowe starcie w Mielcu

materiały prasowe Stali Mielec
Choć walka i emocje trwały do ostatnich sekund tego spotkania to na końcu cieszyli się gospodarze. Stal Mielec pokonała bowiem MMTS Kwidzyn 28:27 i wydostała się z pozycji outsidera tych PGNiG Superligi. Kwidzynianie natomiast po pucharowej porażce z Siódemką Miedzią Legnica ponownie przegrywają mecz jedną bramką.

MMTS nigdy nie miał szczęścia do konfrontacji z ostatnimi zespołami w ligowej tabeli. Choć teoretycznie powinien ich ogrywać dość łatwo, to właśnie w tych meczach często zawodził na całej linii. Dlatego przed meczem ze Stalą Mielec kibice kwidzynian mogli mieć pewne obawy. Tym bardziej, że podopieczni trenera Dawida Nilssona w ostatnich spotkaniach znajdowali się na fali wznoszącej, a po wyeliminowaniu z PGNiG Pucharu Polski Chrobrego Głogów nie ukrywali, że liczą na zdobycie punktów także w meczu z Kwidzynem.

Początek spotkania należał jednak do MMTS, który po 6 minutach meczu prowadził 2:5. Warto przy tym podkreślić, że trzy bramki zdobył Damian Przytuła, który świetnie przedstawił się mieleckiej publiczności. Niestety tak jak kwidzynianie dobrze rozpoczęli to spotkanie, tak później nieco się pogubili. W efekcie mielczanie w 10 minucie doprowadzili do remisu 5:5. Wówczas gra się nieco wyrównała, a wynik oscylował wokół remisu. Przy stanie 9:9 podopieczni trenera Dmytro Zinchuka ponownie chwycili wiatr w żagle, a pięć bramek rzuconych rywalom pozwoliło czerwono-czarnym na objęcie prowadzenia 9:14. Warto przy tym dodać, że mogło być jeszcze lepiej ale Andrzej Kryński nie zdołał wykorzystać rzutu karnego. Do końca pierwszej połowy pozostały jednak tylko 3 minuty, więc kwidzynianie bez problemu utrzymali prowadzenie do końca spotkania - 12:16.

Derbowe starcie Torus Wybrzeża i MMTS zakończyło się zwycięstwem gdańszczan.

MMTS Kwidzyn przegrał z Torus Wybrzeżem Gdańsk. To 9 porażka...

Po wznowieniu gry MMTS kompletnie nie mógł znaleźć sposobu na obronę gospodarzy. Stąd gra rozpoczęła się od czterech bramek Stali oraz remisu 16:16. Chwilę później po bramkach Michała Chodary mielczanie wyszli natomiast na skromne prowadzenie - 18:17. Warto dodać, że druga bramka dla MMTS w tej części meczu padła dopiero w 40 minucie gry! Stal grała natomiast coraz skuteczniej i budowała swoją przewagę w tym spotkaniu. Po 43 minutach gospodarze prowadzili 21:19, a dwie minuty później 23:20. Wówczas kwidzynianie przebudzili się na chwilę i po golach Arkadiusza Ossowskiego, Kamila Netza i Michała Pereta zniwelowali swoje straty do zaledwie 1 bramki - 24:23. Niestety kolejne 5 minut należało ponownie do Stali, która rzucając 3 bramki z rzędu prowadziła już 27:23.

Czerwono-czarni pokonali Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 28:26.

MMTS ograł Piotrkowianina – zwycięstwo przypieczętował Rober...

W końcówce czerwono-czarni ruszyli do ataku i zdobywając trzy bramki przy jednym trafieniu Dzianisa Vlayntsaua ponownie złapali kontakt z gospodarzami. Nadzieje w kwidzyńskie serca wlał Michał Potoczny, który w ostatniej minucie zdobył bramkę z rzutu karnego. Niestety kolejna akcja kwidzynian i rzut Michała nie przyniósł następnej bramki. W efekcie pierwsze punkty zdobyte po wznowieniu rozgrywek trafiły do mielczan, którzy tym samym wydostali się z ostatniego miejsca w ligowej tabeli.

SPR Stal Mielec - MMTS Kwidzyn 28:27 (12:16)

Stal: Andelić, Wiśniewski - Krępa 1, Janyst 1, Mochocki 1, Kornecki 1, Jędrzejewski 3, Valyntsau 6, Chodara 5, Wiącek, Olszewski, Wojdak 1, Ivanović 5, Krupa 4.
MMTS: Szczecina, Dudek - Grzenkowicz 2, Orzechowski 2, Kryński 5, Peret 3, Adamski 3, Biegaj, Netz 1, Ossowski 1, Potoczny 4, Kutyła 1, Landzwojczak, Przytuła 5.

Starcie Energi MKS Kalisz i MMTS Kwidzyn zakończyło się zwycięstwem gospodarzy.

MMTS przegrywa w Kaliszu - piąta porażka czerwono-czarnych z...

Wyniki 18 Serii PGNiG Superligi Mężczyzn

Grupa Azoty Tarnów – PGE VIVE Kielce 19:33 (9:17), Gwardia Opole – Energa MKS Kalisz 26:26 (17:14) k.6-5, NMC Górnik Zabrze – Orlen Wisła Płock 23:24 (11:12), Sandra SPA Pogoń Szczecin – Torus Wybrzeże Gdańsk 29:28 (10:13), Stal Mielec – MMTS Kwidzyn 28:27 (12:16), Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – Zagłębie Lubin 28:21 (12:12), Azoty Puławy – Chrobry Głogów 33:29 (18:15).