Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rozmowa z prezesem Kwidzyńskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego

Arkadiusz Kosiński
Z Jarosławem Rosiakiem, który od 1 maja pełni funkcję prezesa kwidzyńskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, o przyszłości tej inwestycji rozmawia Arkadiusz Kosiński

Jak to się stało, że anonimowy do tej pory Jarosław Rosiak nagle objął funkcję prezesa jednej z największych inwestycji w historii powiatu kwidzyńskiego?
- Lokalna prasa pisała o poszukiwaniach nowego prezesa, więc postanowiłem zgłosić udziałowcom KPPT swoją kandydaturę na to stanowisko. I tak od 1 maja sprawuję funkcję prezesa zarządu Kwidzyńskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.

Jakie ma pan doświadczenie branży energii odnawialnych?
- Moja przygoda z branżą OZE rozpoczęła się w 2004 roku w trakcie zajęć na Politechnice Koszalińskiej. Potem
sygnałem do rozwoju zawodowego w tym kierunku było dla mnie rozporządzenie nakładające obowiązek zakupu energii z odnawialnych źródeł. Pogłębiając swoją wiedzę w tym zakresie, w 2008 roku rozpocząłem studia podyplomowe na kierunku Charakterystyka Energetyczna i Audyting Energetyczny Budynków. Szczególnie interesuje się możliwościami stosowania OZE w budownictwie jednorodzinnym. Jednocześnie jestem wykładowcą na studiach podyplomowych z Audytingu Energetycznego, sam również wykonuję audyty oraz opiniuję projekty i wykonawstwo instalacji OZE.

Jeden z opozycyjnych radnych zapytał kiedyś: "Gdzie jest ten kwidzyński Bill Gates?" Czy pana zdaniem prowincjonalny Kwidzyn to dobre miejsce na tak ogromną inwestycję?
- 40-tysięczne miasto jest dobrym miejscem na takie inwestycje. Jest ono również atrakcyjne dla potencjalnego zewnętrznego inwestora. Zauważmy, że zainwestowały tutaj wcześniej takie koncerny jak International Paper oraz Jabil Circuit Poland. Po zakończeniu budowy mostu będziemy mieli doskonałe połączenie z Trójmiastem, jednocześnie dostęp do wykwalifikowanej kadry daje możliwość rozwinięcia biznesu właśnie w Kwidzynie. Należy tutaj wspomnieć o firmach takich jak BM Polska, Lacroix Electronics, Plati Polska oraz wielu innych, którzy mogą w ramach campusu dostarczać podzespoły oraz nawiązać ścisłą współpracę. Kolejnym, atrakcyjnym wariantem dla inwestorów jest możliwość uzyskania zwolnienia od podatku od nieruchomości, poprzez tworzenie nowych miejsc pracy dzięki uchwale Rady Gminy Kwidzyn.

Całą rozmowę z prezesem KPPT znajdziesz w piątkowym "Kurierze Powiatu Kwidzyńskiego"

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kwidzyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto