Rodło Zielińscy Kwidzyn-Gryf 2009 Tczew 3:0 (0:0). Mocne otwarcie drugiej połowy

To zdjęcie z poprzedniego meczu Rodła w Lęborku
To zdjęcie z poprzedniego meczu Rodła w Lęborku pogonlebork.pl
Piłkarze Rodła Zielińscy Kwidzyn w 10. kolejce IV ligi odnotowali 9 zwycięstwo. W sobotę na własnym boisku pokonali Gryfa 2009 Tczew 3:0 (0:0). Kluczowym momentem tego spotkania był początek drugiej połowy, gdy w odstępie kilku minut dwa razy do siatki trafił Adam Reise.

W pierwszej połowie Rodło przeważało, ale niewiele z tej przewagi wynikało. Kończyło się na dośrodkowaniach w pole karne, które padały łupem rywali, bądź niecelnych strzałach. Goręcej pod bramką gości zrobiło się tylko dwa razy. Najpierw, gdy z trudnej pozycji strzelał Mateusz Górka, a potem gdy pod wrzutce z rogu groźnie główkował Jacek Kalinowski. W obu przypadkach golkiper Gryfa był jednak na posterunku. Strzał Górki złapał, a uderzenie Kalinowskiego końcami palców wybił na rzut rożny.

Początek drugiej połowy, w wykonaniu kwidzynian, był jednak piorunujący. Już w pierwszej akcji i dośrodkowaniu w pole karne skuteczną główką popisał się Adam Reise, a 6 minut później ten sam zawodnik podwyższył na 2:0, przykładając mogę po podaniu Górki. Co ciekawe, w ciągu pierwszych dziesięciu minut gry po przerwie Rodło mogło zdobyć jeszcze ze dwa gole, ale najpierw dobrą okazję zmarnował Górka, a potem Reise. Wynik meczu w 82 min. ustalił Mateusz Gretkowski, a asystę, dzięki kilkudziesięciometrowemu podaniu, zaliczył bramkarz kwidzynian, Mateusz Wiśniewski.

Rodło Zielińscy Kwidzyn-Gryf 2009 Tczew 3:0 (0:0)
Bramki: Adam Reise 2 (46 i 52), Mateusz Gretkowski (82)
Rodło Zielińscy: Wiśniewski – Pokwicki, (69 Michalczyk), Szpakowski, Kalinowski, Szarpak, Dreszler, Obiała (80 Myścich), Simson, Górka (83 Młyńczak), Reise, Szalkowski (60. Gretkowski)