Rodło Zielińscy Kwidzyn-Gryf 2009 Tczew 0:2 (0:2). Mądra gra gości w Kwidzynie

Nie takiego pożegnania piłkarskiej jesieni w Kwidzynie spodziewali się kibice Rodła Kwidzyn. W meczu na szczycie gospodarze przegrali z Gryfem 2009 Tczew 0:2 (0:2). Wprawdzie kwidzynianie utrzymali prowadzenie w tabeli, ale zespół z Tczewa ma już tyle samo punktów.

Rodło zaczęło z animuszem i tak jak w wielu wcześniejszych meczach jak najszybciej chciało zdobyć gola. W 6 minucie Robert Felski po raz pierwszy strzelił na bramkę gości, ale Janiszewski był na posterunku. Obaj zawodnicy znów wystąpili w rolach głównych już 11 minut później, gdy po dośrodkowaniu w pole karne futbolówka spadła wprost na głowę Felskiego, ten jednak znów trafił w bramkarza gości.

Chwilę potem goście po raz pierwszy postraszyli Rodło, ale strzał z dystansu pewnie wyłapał Mateusz Wiśniewski. Niestety w 21 min. golkiper Rodła musiał wyciągać piłkę z siatki. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego gola zdobył Mateusz Sroka. Gospodarze próbowali szybko odpowiedzieć nie mogli się przebić przez defensywę rywali, a sami nadziali się na kontrę. Rajd prawym skrzydłem i świetne zagranie Łukasza Olszewskiego wykorzystał Maciej Saczuk umieszczając piłkę w bramce z najbliższej odległości.

W drugiej połowie kwidzynianie zagrali lepiej i mieli kilka okazji na zmianę wyniku, ale brakowało im skuteczności. W 53 min. znów główkował Robert Felski, kilka minut później groźnie strzelał Piotr Myścich, a w 78 min. wprowadzony niedługo wcześniej Mateusz Gretkowski zdołał nawet minąć bramkarza Gryfa, ale z ostrego kąta nie trafił w bramkę. Najbliżej szczęścia był jednak Jakub Szarpak. Po jego strzale z dystansu bramkarz nie zdołał odbić piłki i ta trafiła w słupek. Goście kończyli w dziesiątkę, bo w 90 min., w konsekwencji 2 żółtych, czerwoną kartkę ujrzał Michał Dmitrzyk.

POLECAMY TAKŻE: Turniej Czterech Narodów w futsalu. Słowenia najlepsza, Polacy na drugim miejscu [ZDJĘCIA]

Rodło Zielińscy Kwidzyn - Gryf 2009 Tczew 0:2 (0:2)
Bramki: 0:1 - Mateusz Sroka (21), 0:2 - Maciej Saczuk (35)
Rodło Zielińscy: Wiśniewski - Pokwicki, Kalinowski, Jędrzejewski (60 Myścich), Szarpak, Obiała, Juchniewicz, Temitayo (72 Gretkowski), Górka (75 Torłop), Felski, Szalkowski.
Gryf 2009: Janiszewski - Zittrich, Grzesiak, Mandrysiak, Sroka, Kołodziej, Maciuński (69 M. Olszewski), Ł. Olszewski, Dmitrzyk, Saczuk, Nadolny.