Rodło Zielińscy Kwidzyn-Brda Przechlewo 2:0 (0:0). Dwa ciosy po przerwie

archiwum naszemiasto.pl
Piłkarze Rodła Zielińscy Kwidzyn wygrali siódmy mecz w tym sezonie. Podopieczni Grzegorza Obiały, po golach wychowanków, Mateusz Górki i Piotra Myścicha, pokonali Brdę Przechlewo 2:0 (0:0), co przy równoczesnym potknięciu Pogoni Lębork, pozwoliło im się umocnić na pozycji lidera

W niedzielę piłkarze Rodła nie rozegrali wielkiego meczu, ale dość pewnie zainkasowali 3 punkty. Pierwsza połowa była dość wyrównana. Kwidzynianie mieli minimalną przewagę i próbowali zaskoczyć Brdę strzałami z dystansu, ale rywale też od czasu do czasu potrafili się odgryzać akcjami ofensywnymi i Mateusz Wiśniewski nie był bezrobotny. W końcówce przewaga miejscowych zaczęła rosnąć, ale nie przełożyło się to na gole, choć raz jeden z defensorów gości uratował swój zespół wybijając piłkę z linii bramkowej.

W drugiej połowie kwidzynianie dopięli jednak swego. W 58 min. wynik spotkania otworzył Mateusz Górka, który wykorzystał rzut karny, zaś 7 minut później pięknym strzałem w okienko z około 15 metrów popisał się Piotr Myścich. Potem na boisku nie działo się już wiele ciekawego i wynik 2:0 utrzymał się do końca spotkania.

Rodło Zielińscy Kwidzyn – Brda Przechlewo 2:0 (0:0)

Bramki: Mateusz Górka (58 z karnego), Piotr Myścich (65)
Rodło Zielińscy: Wiśniewski – Michalczyk (70 Pokwicki), Szpakowski, Dreszler, Szarpak (88 Gwóźdź), Simson, Obiała, Gretkowski, Górka, Szalkowski (46 Myścich), Reise