Rodło ogrywa Skrę 6:0. Kwidzynianie na IX miejscu w piłkarskiej Klasie A [ZDJĘCIA]

Piłkarze Rodła Kwidzyn na pożegnanie rundy jesiennej pokonali Skrę Kończewice 6:0. Fot. Mirosław Wiśniewski
Efektownym zwycięstwem nad Skrą Kończewice kwidzynianie pożegnali rundę jesienną piłkarskiej Klasy A. Rodło wygrało 6:0, choć wynik ten mógł być znacznie wyższy, gdyby gospodarze byli skuteczniejsi pod bramką rywali.

Kwidzynianie byli zdecydowanym faworytem tego spotkania. Po pierwsze grali na swoim terenie (kolejny mecz rozgrywany na górnej płycie), a po drugie ich rywalem była druga najsłabsza drużyna w tych rozgrywkach. Nie bez znaczenia był również fakt, że we wcześniejszej kolejce kwidzynianie stracili punkty w Smętowie, gdzie zremisowali 2:2 (bramkę dającą remis w 80 minucie zdobył Nikodem Szalkowski). Podopieczni trenera Marka Świokły nie wyobrażali sobie zatem innego wyniku niż zwycięstwo w ostatniej kolejce rundy jesiennej.

Potwierdziło się to na boisku, bo gra od początku układała się pod dyktando gospodarzy. Jego efektem był gol Nikodema Szalkowskiego zdobyty już w 7 minucie meczu. Dziewięć minut później gospodarze zdobyli drugą bramkę po golu Dawida Jaśniewicza, a w 36 minucie trzeciego gola dla Rodła zdobył Łukasz Grabowski. I choć sytuacji do podwyższenia rezultatu nie brakowało, to wynik do końca pierwszej połowy już się nie zmienił. W przerwie trener Marek Świokło dokonał trzech zmian, sadzając na ławkę dwóch strzelców bramek. Po wznowieniu gry nadal przeważali jednak kwidzynianie. Potwierdzenie przyszło w 61 minucie, kiedy gola zdobył Jeremiasz Cacan. Minutę później prowadzenie gospodarzy podwyższył natomiast Łukasz Grabowski. Wynik ustalił natomiast Patryk Poświata, który golem w 84 minucie podwyższył prowadzenie kwidzynian na 6:0.

- Właściwie była to gra na jedną bramkę – mówi Marek Świokło, grający trener Rodła Kwidzyn. - Na boisku mieliśmy zdecydowana przewagę, stworzyliśmy też dużo sytuacji bramkowych. Niestety nasza skuteczność nie zawsze jest taka jaką bym sobie życzył. Tak naprawdę do przerwy powinniśmy prowadzić 5:0, a mecz powinniśmy zakończyć wynikiem dwucyfrowym. Trzeba jednak cieszyć się z tego co jest. Dla nas było to takie postawienie kropki nad „i” na koniec trudnej rundy. Miejsce w ligowej tabeli nie do końca mi się podoba, ale cieszy fakt, że zmniejszamy straty do rywali znajdujących się ponad nami.

Rodło Kwidzyn – Skra Kończewice 6:0 (3:0)
bramki: Grabowski (36’ i 62’), Szalkowski (7’), Jaśniewicz (16’), Cacan (61’), Poświata (84’).
Rodło: Dąbrowski - Drożdż, Kalinowski, Świokło, Jaśniewicz (46’ Samson I.), Poświata, Cacan (72’ Studziński), Szpakowski, Malinowski (46’ Piasek), Grabowski, Szalkowski (46’ Samson K.).