Rodło Kwidzyn-Borowiak Czersk 1:1 (1:0). Nieoczekiwane potknięcie

Awans do IV ligi zaczyna się Rodłu wymykać
Awans do IV ligi zaczyna się Rodłu wymykać Arkadiusz Kosiński
Niespodzianka w Wielką Sobotę. Serię zwycięstw Rodła Kwidzyn nieoczekiwanie zakończył ligowy średniak, Borowiak Czersk. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1 (1:0), a strata Rodła do wicelidera powiększyła się do 7 punktów.

Rodło Kwidzyn-Borowiak Czersk. Mecz zaczął się od ataków gospodarzy, które już w 19 min. zostały zwieńczone golem Jakuba Zabłockiego. To jego 10. trafienie tej wiosny. Potem gospodarze nadal przeważali, ale niewiele z tego wynikało. Najbliżej podwyższenia wyniku był Maciej Pruszkowski, który tuż przed przerwą, strzelając zza pola karnego trafił w poprzeczkę.

Natomiast od początku drugiej połowy, ku zaskoczeniu kibiców, do śmiałych ataków ruszyli goście.Piłkarze Borowiaka bliscy szczęścia byli już w 49 min., ale wtedy napastnik z Czerska zmarnował okazję sam na sam z bramkarzem Rodła, Łukaszem Sadowskim. W 70 min. dopięli jednak swego, gdy pol składnej akcji całej drużyny do wyrównania doprowadził Patryk Duda. Rodło błyskawicznie rzuciło się do ataków i jeszcze raz chciało odwrócić bieg wydarzeń na boisku, ale od 75 min. miało utrudnione zadanie, bo z powodu drugiej żółtej i w efekcie czerwonej kartki boisko musiał opuścić Jacek Kalinowski.

Polecamy także: Rodło Kwidzyn-Kornowscy Szarża Krojanty 4:0 (0:0). Zaczęli grać dopiero po przerwie

Rodło Kwidzyn-Borowiak Czersk 1:1 (1:0)
Bramki: 1:0 - Jakub Zabłocki (19), 1:1 - Patryk Duda (70)
Rodło: Sadowski – Pokwicki, Jędrzejewski (64 Stefaniak), Kalinowski, Maluchnik – Szarpak, Zabłocki, Temitayo, Obiała, Torłop – Pruszkowski (58 Strzelecki)
Borowiak: Moczadło – Brzeziński (62 Kuś, 90 Biesiek), Kowalewski, Megger, Gliniecki, Jędrzejewski, Kurs, Popielas, Duda, M. Kaszubowski, Kortas