Remisy piłkarzy Relaksu Ryjewo, Spójni Sadlinki oraz Rodła Kwidzyn. Komplet punktów wywalczyła jedynie Wisła Korzeniewo

Spójnia Sadlinki wywiozła z Pinczyna remis 1:1, jednak gola straciła dopiero w doliczonym czasie gry Fot. Andrzej Milewski
To był zaskakujący weekend dla drużyn piłkarskich z powiatu kwidzyńskiego. Trzykrotnie (Relax Ryjewo, Spójnia Sadlinki oraz Rodło Kwidzyn) mecze kończyły się bowiem remisem, po golach straconych tuż przed końcem spotkania. Komplet punktów wywalczyła jedynie Wisła Korzeniewo, która pewnie ograła Nogat Malbork 3:1.

W Lidze Okręgowej piłkarze kończyli rozgrywki 18 kolejki, które miały zostać rozegrane w dniach 6-7 marca. Jako pierwsi na boisko wybiegli gracze Relaksu Ryjewo, którzy na własnym terenie podejmowali Borowiaka Czersk. Ryjewianie sprawili sporą niespodziankę remisując 1:1 i tym samym urywając punkty liderom rozgrywek. Co więcej Relax bliski był zgarnięcia całej puli, bowiem po golu zdobytym w 38 minucie przez Radosława Martykę, grającego trenera ryjewian, gospodarze prowadzili niemal do końca tego spotkania. Wyrównującą bramkę piłkarze z Czerska zdobyli natomiast dopiero w 90 minucie gry po trafieniu Patryka Dudy.

Podobny scenariusz miało również wyjazdowe starcie piłkarzy Spójni Sadlinki rozegrane w Pinczynie. Pierwsza połowa nie przyniosła żadnych rozstrzygnięć, a jako pierwsi bramkę zdobyli podopieczni trenera Sławomira Kłosa. W 63 minucie gola zdobył bowiem Krzysztof Warpas i wydawało się, że piłkarzom Spójni uda się wywieźć komplet punktów z Pinczyna. Niestety zawodnicy Meteora doprowadzili do wyrównania w doliczonym czasie gry, a bramkę zapewniającą 1 punkt gospodarzom zdobył Mateusz Dubiela.

W rozgrywkach klasy A rozegrano natomiast pełną 21 kolejkę spotkań. Lider rozgrywek z Korzeniewa pokonał na własnym terenie Nogat Malbork 3:1, a bramki dla gospodarzy zdobywali: Mateusz Bełz (32’), Wojciech Dąbrowski (62’) i Adrian Gwóźdź (82’). Honorową bramkę dla Nogatu w 87 minucie zdobył Jakub Jadach.
Kwidzyńskie Rodło szczęśliwie zremisowało natomiast na własnym terenie z Mewą Gniew 2:2. Bramkę dającą gospodarzom 1 punkt zdobył Patryk Bińczak, pokonując bramkarza rywali w 95 minucie gry! Wcześniej gole zdobywali także: Łukasz Grabowski (29’) dla Rodła orz Wojciech Klemczyk (13’) i Krzysztof Wójcik (51’) dla Mewy.
Pozostali reprezentanci powiatu kwidzyńskiego przegrali swoje spotkania. GKS Gardeja uległa na wyjeździe Świtowi Radostowo 2:0, a Rodło Trzciano przegrało na własnym terenie z Lignowami Szlacheckimi 1:2. Honorową bramkę dla gospodarzy już 2 minucie meczu zdobył Mariusz Tamski.

Wyniki 18 kolejki Ligi Okręgowej, grupa Gdańsk II:

Relax Ryjewo – Borowiak Czersk 1:1, Beniaminek 03 Starogard Gdański – Olimpia Sztum 2:1, Żuławy Nowy Dwór Gdański – Pogoń Prabuty 4:0, Wisła Tczew – Mady Ostaszewo 2:1, Tęcza Brusy – Radunia II Stężyca 1:5, Meteor Pinczyn – Spójnia Sadlinki 1:1, Czarni Przemysław – Pomezania Malbork 1:1, Orzeł Subkowy – Victoria Kaliska 1:1, Wietcisia Skarszewy – pauza.

Wyniki 21 kolejki Klasy A, grupa Malbork IV:

Wisła Korzeniewo – Nogat Malbork 3:1, Skra Kończewice – LKS Waplewo 1:4, Świt Radostowo – GKS Gardeja 2:0, Delta Miłoradz – Pogoń Smętowo 4:0, Rodło Kwidzyn – Mewa Gniew 2:2, Rodło Trzciano – WKS Lignowy Szlacheckie 1:2, Ruch Gościszewo – KS Czernin 1:1, Błękitni Stare Pole – Błyskawica Postolin 4:0.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0