Remis w Warszawie. MTS Kwidzyn bliski 3. miejsca w I lidze kobiet

Adam Kominek
Choć piłkarki ręczne MTS Kwidzyn przez niemal całe spotkanie w Warszawie prowadziły z tamtejszym AZS AWF, to jednak mecz zakończył się podziałem punktów. Jedno "oczko" wywalczone w stolicy może jednak okazać się cenne.

Kwidzynianki dobrze weszły w ten mecz i 9 min. po golu Darii Szynkaruk prowadziły już 5:2. W kolejnych minutach MTS nadal grał dobrze i właściwie do końca pierwszej połowy przewaga naszych dziewcząt oscylowała w granicach 4-5 goli. Na przerwę podopieczne Roberta Majdzińskiego schodziły z wynikiem 16:11. Dobre zawody rozgrywała Alicja Pękala.

W drugiej połowie przez długi czas nic nie zapowiadało, że gospodynie mogą się postawić kwidzyniankom. W 39 min. akademiczki zmniejszyły straty do trzech goli (20:17), ale na więcej MTS nie pozwalał. Zmieniło się to dopiero w ostatnich 10 minutach. W 54 min. AZS doszedł kwidzynianki na jedną bramkę, ale zaraz potem MTS znów odskoczył na 3 go. W 56 min. było 28:25 i wydawało się, że wszystko jest pod kontrolą. Niestety zaraz potem sędziowie odesłali na ławkę kar dwie kwidzynianki, a grając w podwójnym osłabieniu MTS dał sobie wbić 3 gole.

Mimo straconego punktu drużyna Roberta Majdzińskiego jest coraz bliżej trzeciego miejsca na koniec sezonu I ligi, co będzie najlepszym osiągnięciem w historii. Kwidzynianki przed ostatnią seria spotkań mają bowiem 2 punkty przewagi nad zespołem SMS ZPRP Płock, z którym zmierzą się właśnie na koniec. Żeby nie dać się wyprzedzić rywalkom MTS może sobie nawet pozwolić na trzybramkową porażkę, gdyż w Płocku wygrał 29:25. Ostatni mecz kwidzynianki rozegrają 13 maja (sobota) o godz. 17.

AZS AWF Warszawa - MTS Kwidzyn 28:28 (11:16)
AZS AWF: D. Osińska, E. Osińska, Kuźnicka - Knin 6, Pawłowska 5, Szczepanik 5, Kajtek 4, Skoczeń 4, Nieścioruk 3, Lewadowska 1, Gutowska, Król, Sulborska. Kary: 8 min. (Pawłowska 4 min., Sulborska, Knin - po 2 min.)
MTS: Bielak, Kłos - Pękala 7, Szynkaruk 5, Chmara 3, Gędłek 3, Siuda 3, Wicik 2, Grabowska 1, Heromińska 1, Wąsik 1, Czarnik, Kowalska, Kary: 20 min. (Czarnik 6 min., czerwona kartka, Pękala, Kowalska, Wicik - po 4 min., Gędłek 2 min.)
Sędziowali: Wojciech Kuliński (Płock), Sebastian Patyk (Warszawa)

Adam Malcher przed rewanżowym meczem z Białorusią: Musimy zapomnieć o ostatniej porażce i ochłonąć