Remis Spójni Sadlinki z Motorem Pinczyn w rozrywkach V ligi piłki nożnej. Prabucianie musieli uznać wyższość rywali z Brus

Z reprezentantów powiatu kwidzyńskiego cenny punkt na boiskach V ligi wywalczyli jedynie zawodnicy Spójni Sadlinki Fot. Mirosław Wiśniewski
Remisem 1:1 i podziałem punktów zakończyło się wjazdowe starcie piłkarzy Spójni Sadlinki w Pinczynie. Jak się okazało był to jedyny punkt wywalczony w minionej kolejce przez drużyny piłkarskie z powiatu kwidzyńskiego. Pogoń przegrała bowiem wyjazdowy pojedynek z Tęczą Brusy, a Relax Ryjewo tym razem pauzował.

Przed meczem Meteora Pinczyn i Spójni Sadlinki trudno było wskazać faworyta tego spotkania. Co prawda gospodarze w ligowej tabeli znajdowali się nieco wyżej, ale pojedynki tych zespołów kończyły się najczęściej remisami. W ostatniej kolejce V ligi obie ekipy przegrały jednak swoje spotkania (Meteor z Tęcza Bursy 1:0, a Spójnia z Victorią Kaliska 2:3), więc wydawało się, że tym razem będą chciały zdobyć komplet punktów. Tym bardziej, że zarówno Meteor jak i Spójnia walczą o utrzymanie w V lidze.

Pierwsza połowa nie przyniosła jednak żadnych rozstrzygnięć, a bramki zobaczyliśmy dopiero po przerwie. W 72 minucie gola dla Sadlinek zdobył wówczas Franciszek Denisewicz. Radość piłkarzy Spójni nie trwała jednak zbyt długo, bo już 2 minuty później gospodarze doprowadzili do wyrównania po golu Krystiana Zielińskiego. Co więcej, mimo starań obu zespołów, wynik ten nie zmienił się już do końca tego spotkania. Kolejny remis sprawił, że obie ekipy dodały do swojego dorobku po 1 punkcie.

Spójnia Sadlinki straciła cenny punkt w meczu z Victorią Kaliska. Goście zwycięską bramkę zdobyli w 88 minucie spotkania

Pogoń Prabuty rozbiła Relax Ryjewo w V-ligowych derbach powi...

Zadowoleni nie mogą być natomiast piłkarze Pogoni Prabut, którzy przegrali na wyjeździe z Tęczą Brusy. W meczu tym również na gole również trzeba było czekać do drugiej połowy. Niestety bramki w tym meczu zdobywali wyłącznie zawodnicy gospodarzy. Jako pierwszy, w 75 minucie, trafił Rafał Warnke, a pięć minut później Robert Orzłowski podwyższył prowadzenie Brus na 2:0. Takim też wynikiem zakończyło się to spotkanie i komplet puntów w tym meczu został w Brusach.

Wyniki 22 kolejki V ligi, gr. Gdańsk II:

Żuławy Nowy Dwór Gdański - Borowiak Czersk 0:0, Radunia II Stężyca - Wietcisa Skarszewy 2:2, Pomezania Malbork - Beniaminek 03 Starogard Gdański 1:3, Olimpia Sztum - Orzeł Subkowy 2:1, Czarni Przemysław - Wisła Tczew 0:6, Tęcza Brusy - Pogoń Prabuty 2:0, Mady Ostaszewo - Victoria Kaliska 6:1, Meteor Pinczyn - Spójnia Sadlinki 1:1, Relax Ryjewo - pauza.