Relax Ryjewo przegrał z Rodłem Kwidzyn 1:4. Derby powiatu kwidzyńskiego zakończone pewnym zwycięstwem lidera piłkarskiej klasy A

Piłkarze Relaksu nie dali rady urwać punktów liderom piłkarskiej klasy A - kwidzynianie pewnie wygrali 4:1 Fot. Mirosław Wiśniewski
Rodło Kwidzyn pewnie wygrało w Ryjewie i zdobyło kolejny komplet punktów w rozgrywkach piłkarskiej klasy A. Goście pokonali Relax Ryjewo aż 4:1, choć do przerwy utrzymywał się wynik remisowy.

W starciu lidera rozgrywek (Rodło Kwidzyn) z ligowym outsiderem (Relax Ryjewo) wskazanie faworyta było niezwykle proste. Gospodarze zapowiadali jednak twardą walkę, chcąc urwać punkty w derbowym starciu. Tym bardziej, że są one niezwykle potrzebne podopiecznym trenera Radosława Martyki, którzy w tym sezonie nie poznali jeszcze smaku ligowego zwycięstwa. Na boisku od początku trwała więc przede wszystkim twarda walka.

Pierwszą bramę w derbach powiatu kwidzyńskiego zdobyli jednak gospodarze. W 8 minucie bramkarza kwidzyńskiej ekipy pokonał wówczas Grzegorz Siwiec. Radość gospodarzy nie trwała jednak zbyt długo, bo już 3 minuty później do remisu doprowadził gol Jacka Kalinowskiego. Takim wynikiem zakończyła się też pierwsza połowa tego spotkania, bo choć obie ekipy próbowały swoich sił pod bramkami rywali, to w głównej mierze oglądaliśmy piłkarską walkę.
Bramki posypały się natomiast w drugiej odsłonie tego spotkania. Sygnał dał Jacek Kalinowski, który wykorzystał dośrodkowanie Marcina Wita z lewej strony boiska i strzałem głową wyprowadził kwidzynian na prowadzenie 2:1. Kolejną bramkę zdobył natomiast Patryk Bińczak, który wszedł w pole karne z prawej strony boiska i mimo asysty obrońcy gospodarzy zdołał pokonać bramkarza gospodarzy. Wynik ustalił natomiast Kacper Kabaciński, który z bliska wpakował piłkę do siatki Ryjewa. Wiele w tym jednak zasługi Łukasza Jędrzejewskiego, którego silne uderzenie wybronił wcześniej bramkarz Relaksu. Piłka uderzyła jednak również w poprzeczkę, po czym spadła wprost na głowę K. Kabacińskiego, który nie miał problemów ze skierowaniem jej do siatki rywali, obok leżącego bramkarza gospodarzy.

Wygrana nad KS Skorzewo to trzecie zwycięstwo Wisły Korzeniewo w obecnym sezonie

Korzeniewo z kolejnym kompletem punktów w V lidze. Wiślacy p...

Gospodarze próbowali walczyć, ale przejście pod bramkę kwidzynian było niezwykle trudne. Każda strata niosła natomiast za sobą niebezpieczeństwo groźnego kontrataku ze strony Rodła. Ostatecznie Relax przegrał na własnym terenie z Rodłem 1:4 i nadal zamyka ligową tabelę z zerowym dorobkiem punktowym. Kwidzynie wygrali natomiast po raz dziesiąty i umocnili się na pozycji lidera rozgrywek klasy A.

Warto również dodać, że trzeci reprezentant powiatu kwidzyńskiego w rozgrywkach tej ligi również nie zdobył punktów. Rodło Trzciano przegrało bowiem wyjazdowe spotkanie w Waplewie 3:5 (1:1) i z dorobkiem 10 punktów plasuje się na X miejscu w lidze.

Relax Ryjewo – Rodło Kwidzyn 1:4 (1:1)

Bramki: Grzegorz Siwiec dla Ryjewa oraz Jacek Kalinowski 2, Patryk Bińczak i Kacper Kabaciński dla Kwidzyna.
Relax: Bartz (46’ Podgórski) – Brodnicki, Dobosz (61’ Siwiec K.), Iwański, Martyka, Pajdzik, Pawłowski, Siwiec G. (78’ Włodarski), Siwiec M., Warczak (73’ Kogut), Wójcik.
Rodło: Szychowski - Jaśniewicz, Wojciechowski, Leszczyński (58’ Osuch), Wit (58’ Jędrzejewski), Poświata, Szpakowski (58’ Kabaciński), Grabowski (69’ Ufnal), Cacan, Bińczak (69’ Maluchnik), Kalinowski.

Wyniki 11 kolejki:

Mady Ostaszewo – Mewa Gniew 7:2, Amatorka Mikołajki Pomorskie – Błękitni Kmiecin 1:1, WKS Lignowy Szlacheckie – Lisovia Lisewo 1:6, Świt Radostowo – Gryf Tczew 1:7, Błękitni Stare Miasto – Błyskawica Postolin 2:4, LKS Waplewo – Rodło Trzciano 5:3, Relax Ryjewo – Rodło Kwidzyn 1:4.