Rajd Rowerowy Pamięci Kresowian. To już szósta edycja rajdu organizowanego przez Prabuckie Stowarzyszenie Kresowiaków

Karolina Staniszewska
Karolina Staniszewska
Karolina Staniszewska
Udostępnij:
Prabuckie Stowarzyszenie Kresowiaków zaprasza na VI edycję Rajdu Rowerowego Pamięci Kresowian, który odbędzie się w sobotę, 11 września. Rajd będzie prowadzony głównie na drogach gruntowych należących do Nadleśnictwa Kwidzyn, a także na drogach śródleśnych i śródpolnych. Organizatorem wydarzenia jest Prabuckie Stowarzyszenie Kresowiaków we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Prabuty.

W sobotę, 11 września, odbędzie się VI Rajd Rowerowy Pamięci Kresowian. Tym razem uczestnicy będą przemierzać szutrowe drogi w lesie kwidzyńskim. Rajd podzielony będzie na dwie trasy. Pierwsza to trasa dla zawodowców o dystansie około 37 km (oznaczona kolorem czerwonym), do pokonania będą trzy okrążenia. Natomiast trasa rekreacyjna i rodzinna będzie mieć dystans około 12,5 km, do pokonania jedno okrążenie.

- Uczestnicy pokonują trasę rajdu w tempie dostosowanym do swoich możliwości. Czas przejazdu nie jest dodatkowo punktowany. Ustala się limit czasowy - 3 godziny 15 minut, na pokonanie tras rajdu. Powyżej limitu czasy nie będą mierzone - informują organizatorzy.

Jak dodają, dystans 37 kilometrów (trzy pętle) jest wyścigiem z nagrodami. Zwycięzcy w obu kategoriach
(kobiet i mężczyzn) otrzymują nagrody: za I miejsce – 400 złotych, II miejsce – 300 złotych, III miejsce 200 złotych.

Rajd będzie prowadzony głównie na drogach gruntowych należących do Nadleśnictwa Kwidzyn, a także na drogach śródleśnych i śródpolnych. Organizatorem rajdu jest Prabuckie Stowarzyszenie Kresowiaków we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Prabuty.

Informacje o rajdzie

Jak informują organizatorzy, rajd ma charakter otwarty o ograniczonej liczbie uczestników. Zgłoszenia do uczestnictwa w rajdzie przyjmowane będą na stronie www.elektronicznezapisy.pl, a także w biurze zawodów w dniu 11 września od godz. 9:00 do godz. 12:30. Biuro zawodów mieścić się będzie na parkingu. Płatności za uczestnictwo w rajdzie oraz odbiór pakietów startowych dokonywane będą w biurze rajdu w godzinach pracy biura (8:00 – 12:30). Płatności za uczestnictwo można dokonać także przy zgłoszeniu na stronie www.elektronicznezapisy.pl, przez serwis DotPay. W rajdzie planuje się udział 200 osób.

- Dopuszcza się udział w rajdzie uczestników, którzy nie mogli dokonać zgłoszenia, ponieważ nabór został zamknięty ze względu na ograniczenie do 200 osób. Osoby te mogą przejechać jedną z wybranych tras, nie dokonując wpłaty wpisowego. Nie otrzymają wówczas pakietu startowego i posiłku na mecie.

O udziale w rajdzie decyduje kolejność zgłoszeń. Rajd odbędzie się przy nieograniczonym ruchu drogowym. Uczestnicy rajdu startują ze startu wspólnego i poruszają się na trasie rajdu z zachowaniem przepisów o ruchu drogowym. Nad bezpieczeństwem startu uczestników rajdu czuwają służby porządkowe. Uczestnicy rajdu zobowiązani są do zapewnienia sprawnych rowerów, mogących uczestniczyć w ruchu drogowym oraz do zapewnienia własnego serwisu technicznego i apteczki.

Na VI Rajd Rowerowy Pamięci Kresowian zapraszają: Prabuckie Stowarzyszenie Kresowiaków, Urząd Miasta i Gminy w Prabutach, Prabuckie Centrum Kultury i Sportu, BIKE CLUB Prabuty, The North Event, Nadleśnictwo Kwidzyn, Leśnictwo Gonty.

Start: parking leśny przy „Drugim Młynie” na drodze do Leśniczówki Gonty.

V Rajd Pamięci Kresowian w Prabutach już za nami. Znamy zwyc...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Prezydent Duda w ukraińskim parlamencie

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie