Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przedszkola w Kwidzynie w roku szkolnym 2024/2025. Lista dostępnych placówek

Redakcja Strefy Edukacji
Redakcja Strefy Edukacji
Adresy przedszkoli w Kwidzynie. Gdzie zapisać dziecko?
Adresy przedszkoli w Kwidzynie. Gdzie zapisać dziecko? CaiaimageRobert Daly
Warto zadbać o rozwój dziecka jak najwcześniej. Jedną z możliwości jest więc zapisanie go do przedszkola w Kwidzynie. Zobacz dane adresowe placówek znajdujących się w naszym katalogu. Przeczytaj także, kiedy jest początek rekrutacji i jakie kryteria bierze się pod uwagę oraz jak wielce istotne jest, aby Twoje dziecko jak najwcześniej rozpoczęło naukę życia w grupie.

Spis treści

Ile lat powinno mieć Twoje dziecko, aby pójść do przedszkola?

Do przedszkola może iść dziecko, które w momencie rozpoczęcia roku szkolnego rocznikowo ukończyło 3 lata. W wyjątkowych sytuacjach może mieć zaledwie 2,5 roku, zdecydować o tym może placówka.

Kiedy są przeprowadzane rekrutacje w przedszkolach w Kwidzynie?

Procesy rekrutacyjne w przedszkolach trwają na ogół w pierwszych miesiącach roku, na przełomie lutego i marca. Jest to zależne od konkretnej placówki. Przedszkola publiczne oraz niepubliczne posiadają różne zasady w procesie rekrutacyjnym. W tych pierwszych są ustalane odgórnie i znajdują się w ustawie, natomiast te drugie ustalają zasady indywidualnie i w każdej placówce mogą być odmienne.

Gdzie możesz znaleźć informacje o rekrutacji?

Niepubliczne placówki w Kwidzynie funkcjonują zgodnie z przepisami, które określone są w statucie i bazując na nich przeprowadzają rekrutację. Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Najczęściej o tym, czy dziecko zostało przyjęte decyduje kolejność zgłoszeń. Następnie pierwszeństwo mają zwykle dzieci, które uczęszczały do danego przedszkola już wcześniej. Bierze się także pod uwagę takie okoliczności, jak rodzeństwo uczęszczające do tego przedszkola. Informacje na temat rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 możesz znaleźć na stronie internetowej lub w samej placówce.

Zapisy odbywają się poprzez platformy internetowe bądź w formie tradycyjnej, to znaczy samodzielne przekazanie formularza do sekretariatu placówki.

Informacje o rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 w przedszkolach publicznych w Kwidzynie uzyskasz na ich stronach oraz na stronie urzędu miasta.

Kryteria rekrutacyjne w placówkach publicznych to między innymi:

  • wielodzietność rodziny kandydata
  • niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata
  • objęcie kandydata pieczą zastępczą

Szukasz zabawek? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Dlaczego Twoje dziecko powinno iść do przedszkola w Kwidzynie?

Nauka w przedszkolu jest niezwykle istotna dla rozwoju malucha. Jej głównym celem jest przygotowanie go do rozpoczęcia nauki w szkole. Poza tym, maluch chodząc do przedszkola nabiera umiejętności funkcjonowania w grupie. Następuje u niego rozwój w obszarze społecznym i związanym z emocjonalnością. Uczy się tam, jak rozmawiać z pozostałymi dziećmi i dorosłymi, komunikować swoje potrzeby i wyrażać emocje.

W przedszkolu maluch ma szansę nie tylko przygotować się na naukę w szkole, ale również wyszaleć podczas zabaw z rówieśnikami - zdradziła Dominika Słowikowska, psycholog.

Pozostaje to przestrzenią do rozwoju umiejętności motorycznych. Maluchy uczą się, jak bez pomocy dorosłych myć zęby, jeść, nakładać i zdejmować buty, grać w piłkę, rysować. Zabawa w grupie pomaga w przyswajaniu podstawowych zasad, jak wymienianie się zabawkami z innymi dziećmi, zabawa w zgodzie, empatia wobec innych dzieci.

Przybory szkolne, które mogą się przydać Twojemu maluchowi

Materiały promocyjne partnera

Przedszkola w Kwidzynie

Poniżej znajdują się wizytówki przedszkoli. Wybierz najlepsze dla Twojego dziecka.

Twoja wizytówka w Katalogu Firm

Docieraj do 3,7 mln użytkowników naszych serwisów dziennie

Dodaj firmę za darmo
Autopromocja

Szukasz dalej? Kliknij i sprawdź wszystkie przedszkola w Kwidzynie

To warto wiedzieć

Okazje
od 7 lat
Wideo

Nasze Miasto - Restauracja Muzealna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kwidzyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto