Powiat. Ponad 130 wniosków o przyznanie pomocy dla osób niepełnosprawnych. Wsparcie to 500 zł na miesiąc

Mirosław Wiśniewski
Mirosław Wiśniewski
Pomoc adresowana jest natomiast do osób, które na skutek zamknięcia placówek nie mogą korzystać z zajęć rehabilitacyjnych.
Pomoc adresowana jest natomiast do osób, które na skutek zamknięcia placówek nie mogą korzystać z zajęć rehabilitacyjnych. Fot. pixabay.com
Udostępnij:
Złożono już ponad 130 wniosków o przyznanie pomocy w ramach programu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”. Pierwsi mieszkańcy powiatu kwidzyńskiego otrzymali już pieniądze.

W programie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi” uczestniczy samorząd powiatu kwidzyńskiego, a realizatorem jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kwidzynie. Sama pomoc adresowana jest natomiast do osób, które na skutek zamknięcia placówek nie mogą korzystać z zajęć rehabilitacyjnych. Przyznawana kwota to 500 zł miesięcznie na jedną osobę niepełnosprawną, jednak okres przyznawania świadczenia nie może być dłuższy niż 3 miesiące.

- Z pomocy PFRON mogą skorzystać między innymi uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej (z wyjątkiem osób, które są mieszkańcami domów pomocy społecznej), uczestnicy środowiskowych domów samopomocy, podopieczni dziennych domów pomocy społecznej oraz podopieczni placówek rehabilitacyjnych prowadzonych przez organizacje pozarządowe realizujące zadania zlecone ze środków PFRON, w tym dzieci i młodzież niepełnosprawna – wyjaśnia Starostwo Powiatowe w Kwidzynie.

Warto dodać, że świadczenie nie przysługuje za miesiąc, w którym nastąpiła wypłata dodatkowego zasiłku opiekuńczego, przyznanego w związku z ustawą o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covid-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.
Wnioski można składać do 4 września bieżącego roku przez System Obsługi Wsparcia (sow.pfron.org.pl) lub pocztą tradycyjną - wysyłając wniosek do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kwidzynie (tel.: 55 279 99 15 i 55 646 18 00).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosja niszczy ukraiński przemysł

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie