Powiat. Pogoń Prabuty ogrywa Spójnię Sadlinki w V-ligowych derbach powiatu kwidzyńskiego

Derbowe starcie Pogoni Prabuty i Spójni Sadlinki zakończyło się efektownym zwycięstwem gospodarzy Fot. archiwum Pogoni Prabuty
Derby powiatu kwidzyńskiego tym razem dla Pogoni Prabuty. Podopieczni trenera Michała Tatary pokonali na własnym terenie Spójnię Sadlinki 5:2 (4:1). Tym samym prabucianie zrehabilitowali się przed własnymi kibicami za ubiegłotygodniową porażkę w Stężycy, gdzie przegrali z Radunią II 5:1.

Początek derbowego starcia w Prabutach był wręcz wymarzony dla zespołu gospodarzy, którzy szybko strzelili rywalom 3 bramki. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Patrick Barwinski, który trafił w 15 minucie meczu, po czym w 24 minucie kolejną bramkę zdobył Bartosz Sowiński. Cztery minuty później, na 3:0 dla Prabut podwyższył natomiast Mariusz Nawalaniec.

W 36 minucie meczu graczom z Sadlinek udało się zdobyć pierwszą bramkę. Skutecznym strzałem popisał się Krzysztof Michalczyk, jednak na więcej nie pozwolili obrońcy Prabut. Natomiast jeszcze przed przerwą gospodarze powiększyli rozmiary swojej przewagi po tym jak w 43 minucie gola zdobył Jakub Przybysz. Co więcej tuż po rozpoczęciu drugiej połowy Patrick Barwinski zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu doprowadzając do stanu 5:1. Sprawa zwycięstwa była więc już rozstrzygnięta, choć rozmiary porażki w 61 minucie gry zmniejszył jeszcze Krzysztof Michalczyk, zdobywając drugiego gola dla Spójni.

Wynik do końca spotkania się już nie zmienił, choć gra zaostrzyła się na tyle, że obie ekipy kończyły mecz w osłabieniu. Najpierw w 84 minucie czerwoną kartkę ukarany został Kacper Kwaśnicki ze Spójni Sadlinki, po czym w doliczonym czasie gry czerwony kartonik zobaczył także prabucianin Marek Kowalski.

Pogoń Prabuty - Spójnia Sadlinki 5:2 (4:1)

bramki: Patrick Barwinski (15', 46'), Bartosz Sowiński (24’), Mariusz Nawalaniec (28') i Jakub Przybysz (43') dla Prabut oraz Krzysztof Michalczyk (36' i 61') dla Sadlinek.
Pogoń: Sprzążka – Papis (46’ Rajski), Nawalaniec (37’ Kowalski), Marciniak, Strzelczyk – Szymecki, Tatara (46’ Dąbrowski), Woźniak, Przybysz (71’ Modrzewski), Barwiński - Sowiński (61’ Grigoryan).
Spójnia: Żuk – Stefanik, Wierciński, Gburczyk (46’ Michalski), Wilma, Denisewicz F., Kupniewski, Szymański (46’ Kwaśnicki), Śmietański (46’ Kwaśnicki) , Michalczyk (90’ + 3), Warpas.