Powiat. Pogoń ogrywa Mady Ostaszewo. Spójnia i Relax z porażkami na koncie

Wygrywając z Madami Ostaszewo prabucianie zdobyli swój pierwszy komplet punktów na boiskach V ligi Fot. Mirosław Wiśniewski
Pogoń Prabuty w końcu odniosła swoje pierwsze ligowe zwycięstwo. Grając przed własną publicznością podopieczni trenera Michała Tatary pokonali Mady Ostaszewo 3:0 (1:0). Niestety swoje pojedynki przegrali pozostali reprezentanci powiatu kwidzyńskiego: Relax Ryjewo i Spójnia Sadlinki.

Już w 8 minucie meczu gola dla prabucian zdobył Mateusz Brojek i choć obie ekipy dochodziły do dogodnych sytuacji bramkowych w pierwszej połowie więcej goli już nie oglądaliśmy. Trzy minuty po rozpoczęciu drugiej połowy meczu prabucianie podwyższyli jednak wynik po trafieniu Sebastiana Woźniaka. Wynik końcowy ustalił natomiast Alik Grigoryan, który pokonał bramkarza drużyny z Ostaszewa w 89 minucie spotkania.

Jak się okazało gracze Pogoni jako jedyni reprezentanci powiatu kwidzyńskiego, którzy wywalczyli punkty w tej kolejce Klasy Okręgowej. Spójnia Sadlinki przegrała bowiem wyjazdowe starcie z wiceliderem rozgrywek, Borowiakiem Czersk - 2:0 (0:0). Gole dla miejscowych zdobywali wówczas Marek Kaszubowski (61') i Patryk Duda (76').

Prawdziwie hokejowy wynik padł natomiast w Ryjewie, gdzie gracze Relaksu przegrali z przedostatnimi w ligowej tabeli Czarnymi Przemysław aż 3:8 (1:5). Spotkanie rozpoczęło się dość pozytywnie, bowiem już w 2 minucie gola zdobył Marcin Ulewski. Niestety już 3 minuty później wyrównał Maciej Cisek, a w 25 minucie goście podwyższyli wynik po trafieniu Sławomira Mallka. Rozpędzeni gracze Czarnych szli za ciosem i jeszcze przed przerwą trzykrotnie pokonali bramkarza gospodarzy. Najpierw w 30 minucie trafił Przemysław Malej, a pięć minut później prowadzenie Czarnych podwyższył Sebastian Szablewski. Tuż przed przerwą piątą bramkę dla gości (1:5) zdobył natomiast Marcin Kruglicki. Ten sam zawodnik trafił także po przerwie, zdobywając szóstą bramkę w 52 minucie meczu. Dziesięć minut później przebudzili się ryjewianie, zdobywając drugą bramkę po uderzeniu Marcina Michalskiego. W 70 minucie gospodarze trafili natomiast po raz trzeci, po uderzeniu Marcina Ulewskiego - 3:6. Wówczas ponownie do głosu doszli goście, którzy po trafieniach Sebastiana Szablewskiego (73') i Tomasza Popielarza (86') ustalili wynik spotkania na 3:8 dla Czarnych.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0