Powiat kwidzyński. Zwycięstwa Wisły Korzeniewo i Spójni Sadlinki w rozgrywkach piłkarskiej V ligi. Gole Łukasza Madeja i Patryka Korynta

Dwie bramki dla Spójni zdobył Łukasz Madej (na zdjęciu w walce o piłkę)
Dwie bramki dla Spójni zdobył Łukasz Madej (na zdjęciu w walce o piłkę) Fot. Andrzej Milewski
Ostatnia kolejka piłkarskiej V ligi przyniosła zespołom z powiatu kwidzyńskiego komplet punktów. Spójnia Sadlinki pokonała na własnym terenie Błękitnych Stare Pole, a Wisła Korzeniewo zwyciężyła na boisku w Dzierzgoniu. Warto również podkreślić, że była to pierwsza wygrana Wiślaków odniesiona w rundzie rewanżowej na terenie rywali.

Faworytem sobotniego (16 kwietnia 2022 r.) starcia w Dzierzgoniu bez wątpienia byli gospodarze, którzy plasują się na III pozycji w ligowej tabeli Klasy Okręgowej i przed meczem wyprzedzali podopiecznych trenera Radosława Dąbrowskiego o 15 punktów.

Wygrane Wisły Korzeniewo i Spójni Sadlinki na boiskach V ligi piłki nożnej. Gole Łukasza Madeja i Patryka Korynta

Co więcej w pierwszej rundzie Powiśle wygrało w Korzeniewie 3:0, a w rundzie rewanżowej Wiślacy nie zdobyli na wyjazdach nawet jednego punktu, przegrywając kolejno z Wietcisą Skarszewy (0:5), Victorią Kaliska (0:4) oraz Tęczą Brusy (1:4). Mecz w Dzierzgoniu pokazał jednak, że warto walczyć do końca. Choć przewagę na boisku mieli faworyzowani gospodarze, to podopiecznym trenera Radosława Dąbrowskiego udało się wyjść z opresji obronną ręką. Co więcej w 88 minucie do Wisły uśmiechnęło się szczęście, bowiem na strzał z około 25 metrów zdecydował się Patryk Korynt, a piłka po jego uderzeniu trafiła w okienko dzierzgońskiej bramki. I choć sędziowie przedłużyli to spotkanie, to więcej bramek w tym meczu już nie oglądaliśmy. Wisła odniosła więc swoje pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tej rundzie, dopisując do swego dorobku cenny komplet punktów.

Zespół Spójni Sadlinki, a więc drugi reprezentant powiatu kwidzyńskiego w rozgrywkach piłkarskiej V ligi, rozegrał swój mecz trzy dni wcześniej (13 kwietnia 2022 r.). Podopieczni trenera Sławomira Kłosa na własnym terenie ograli wówczas Błękitnych Stare Pole 2:1. Co warto podkreślić obie bramki dla gospodarzy padły w pierwszej połowie, a ich autorem był Łukasz Madej. Zawodnik spójni najpierw pokonał bramkarza rywali w 20 minucie, po czym powtórzył swój wyczyn 21 minut później. Odpowiedź ze strony Starego Pola przyszła jednak po przerwie. Już 3 minuty po wznowieniu gry kontaktową bramkę dla Błękitnych zdobył Radosław Pinkus i sprawa zwycięstwa w tym meczu nadal pozostawała sprawą otwartą. Mimo starań obu zespołów więcej bramek w tym meczu już jednak nie padło i komplet punktów pozostał w Sadlinkach.

Wyniki 24 kolejki V ligi, gr. Gdańsk II:

Olimpia Sztum - Pomezania Malbork 0:5, Powiśle Dzierzgoń - Wisła Korzeniewo 0:1, Kolejarz Chojnice - Wisła Tczew 3:2, Tęcza Brusy - Styna Godziszewo 1:2, Spójnia Sadlinki - Błękitni Stare Pole 2:1, Radunia II Stężyca - Meteor Pinczyn 6:0, Wietcisa Skarszewy - Żuławy Nowy Dwór Gdański 2:2, Beniaminek 03 Starogard Gdański - Gwiazda Karsin 3:1, Victoria Kaliska - Orzeł Subkowy 3:0 (walkower - Orzeł wycofał się z rozgrywek).