Powiat kwidzyński. Festiwal bramek na pożegnanie piłkarskiej jesieni w klasie A. Rodło Kwidzyn wiceliderem rozgrywek, tuż za nią Supra

Dzięki wygranej nad LKS Waplewo kwidzyńskie Rodło utrzymało II miejsce w ligowej tabeli klasy A Fot. Mirosław Wiśniewski
Aż 21 bramek padło w meczach drużyn powiatu kwidzyńskiego rywalizujących w piłkarskiej klasie A. Po 7 goli oglądali kibice Pogoni Prabuty, która zwyciężyła w Przemysławiu oraz Supry Kwidzyn, która punktowała w Postolinie. Efektowne zwycięstwo 5:0 odnieśli także gracze Rodła Kwidzyn, które dzięki temu utrzymało II miejsce w ligowej tabeli. Jedynym zespołem, któremu nie udało się wywalczyć punktów w ostatniej kolejce piłkarskiej jesieni był natomiast Relax Ryjewo.

Rodło Kwidzyn na swoim terenie podejmowało LKS Waplewo, które razem ze Świtem Radostowo zamykały ligową tabelę piłkarskiej klasy A. Wydawało się więc, że zespół plasujący się na pozycji wicelidera powinien bez problemów poradzić sobie ze słabszym rywalem.

Kwidzynianie świetnie rozpoczęli to spotkanie, bo już w 6 minucie gola zdobył Kacper Nagórski. Trzy minuty później było już 2:0 dla gospodarzy po golu Marcina Wita, więc wydawało się, że piłkarze Rodła nastawieni są na mocne strzelanie. Podopieczni trenera Marka Świokły nie poszli jednak za ciosem i do końca pierwszej połowy wynik się już nie zmienił. Po przerwie kwidzynianie próbowali powiększyć swoje prowadzenie, ale atakom Roda brakowało skutecznego wykończenia konstruowanych akcji. Swoich szans próbowali m.in. Radosław Wojciechowski oraz Kacper Kapaciński. Niemoc pod bramką rywali udało się przełamać dopiero w 70 minucie. Po akcji przeprowadzonej lewą stroną boiska Łukasz Jędrzejewski wypuścił na wolne pole Marcina Wita. Zawodnik Rodła świetnie poradził sobie z interweniującym Jakubem Ziarnikiem i pewnym strzałem z lewej nogi umieścił piłkę między bramkarzem, a lewym słupkiem bramki rywali. Chwilę później Marcin Wit ponownie próbował wyjść na wolne pole, ale wzięty w kleszcze przed dwóch obrońców Waplewa, nie zdołał utrzymać się przy piłce. Swojej sytuacji nie zmarnował natomiast Piotr Reszke, który w 77 minucie gry uwolnił się spod opieki obrońców, wyszedł sam na sam z bramkarzem Waplewa i pewnie umieścił piłkę w siatce. Dziesięć minut później wynik końcowy meczu ustalił Kornel Samson, którego trafienie zapewniło kwidzynianom pewne zwycięstwo 5:0.

Efektowne zwycięstwo odnieśli także gracze Supry Kwidzyn, który w wyjazdowym spotkaniu pokonali Błyskawicę Postolin. Pierwsza bramka w tym meczu padła już w 4 minucie spotkania, po golu Mateusza Górki. W 19 minucie M. Górka trafił po raz kolejny i wydawało się, że Supra złapała wiatr w żagle. Niestety już 4 minuty później kontaktową bramkę dla Postolina zdobył Dawid Maksimik, a w 34 minucie Kamil Citowicz doprowadził do wyrównania - 2:2. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa tego spotkania. Po przerwie do bramki trafiali jednak już wyłącznie gracze Supry. Najpierw w 77 minucie gola dla kwidzynian zdobył Paweł Wojtaś, 3 minuty później swoją kolejną bramkę w tym meczu zdobył natomiast Mateusz Górka. Co więcej ten sam zawodnik trafił w 90 minucie po raz czwarty, podwyższając zwycięstwo Supry na 5:2.

Najbardziej na pożegnanie piłkarskiej jesieni rozstrzelali się jednak gracze Pogoni Prabuty, którzy zmierzyli się na wyjeździe z Czarnymi Przemysław. Pierwsza połowa meczu była jednak dość wyrównana, a bramka dająca kwidzynianom skromną przewagę padła dopiero w 45 minucie meczu za sprawą Pawła Urbanowicza. Chyba niewielu przypuszczało więc, że po przerwie prabucianie dołożą 6 kolejnych trafień. Już 2 minuty po wznowieniu gry bramkę dla Pogoni zdobył jednak Mateusz Szpociński. Na 3:0 dla gości podwyższył natomiast Bartosz Sowiński, który pokonał bramkarza Czarnych w 63 minucie gry. Pięć minut później trafił także Adrian Dąbrowski.
Kolejne trafienie dla prabucian padło w 77 minucie za sprawą Mateusza Strużyńskiego. W 85 minucie drugą żółtą kartką ukarany został natomiast zawodnik gospodarzy, Sebastian Szablewski. W efekcie musiał opuścić plac gry i gospodarze kończyli to spotkanie w dziesiątkę. Przewagę jednego zawodnika prabucianie wykorzystali w końcowych minutach gry. Już dwie minuty po osłabieniu szóstego gola dla gości zdobył Adrian Dąbrowski. W 89 minucie gry wynik ustalił natomiast Patryk Marciniak, podwyższając prowadzenie prabucian na 7:0.

Na koniec dodajmy, że niestety bez punktów piłkarską jesień zakończyli zawodnicy Relaksu Ryjewo. W 13 kolejce klasy A ryjewianie przegrali bowiem na własnym terenie z Błękitnymi Stare Miasto 0:2 (0:1). Dodajmy, że obie bramki dla gości zdobył Maciej Sokalski.

Wyniki 13 kolejki piłkarskiej klasy A:

Świt Radostowo - Mady Ostaszewo 1:4, Czarni Przemysław - Pogoń Prabuty 0:7, Rodło Kwidzyn - LKS Waplewo 5:0, Mewa Gniew - WKS Lignowy Szlacheckie 2:3, Błyskawica Postolin - Supra Kwidzyn 2:5, Delta Miłoradz - AP Malbork 5:0, Relax Ryjewo - Błękitni Stare Miasto 0:2.