Powiat. 500 zł dla niepełnosprawnych, którzy nie mogą korzystać z rehabilitacji

Mirosław Wiśniewski
Mirosław Wiśniewski
Fot. pixabay.com
Udostępnij:
Prawie 50 wniosków o przyznanie pomocy złożyli niepełnosprawni mieszkańcy powiatu w ramach programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”. Program Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych adresowany jest do osób, które na skutek zamknięcia placówek nie mogą korzystać z zajęć rehabilitacyjnych.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kwidzynie apeluje, aby przed złożeniem wniosku sprawdzić czy tego rodzaju pomoc przysługuje osobie niepełnosprawnej, ponieważ pojawia się coraz więcej wniosków od osób, które nie spełniają warunków uzyskania wsparcia.

Według szacunków PCPR w powiecie kwidzyńskim uprawnionych do skorzystania z takiej pomocy jest około 160 osób. Warto jednak dodać, że świadczenie nie przysługuje za miesiąc, w którym nastąpiła wypłata dodatkowego zasiłku opiekuńczego, przyznanego w związku z ustawą o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych. Wysokość pomocy wynosi 500 zł miesięcznie na jedną osobę niepełnosprawną, natomiast okres przyznania świadczenia nie może być dłuższy niż 3 miesiące.

Wnioski można składać do 4 września bieżącego roku przez System Obsługi Wsparcia (sow.pfron.org.pl), pocztą tradycyjną lub do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. W razie wątpliwości można skorzystać z infolinii PFRON: tel. 517 373 975 (w godz. 9.00 - 20.00), 22 581 84 10 wew. 3 (w godz. 9.00 - 15.00), infolinii SOW - 800 889 777 (w godz. 9.00 - 17.00) lub pomocy pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kwidzynie, tel. 55 646 18 00 i 55 279 99 15.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosja niszczy ukraiński przemysł

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie