Porażka Wisły Płock. Zasłona dymna przed THW Kiel? [FOTO]

Daniel Świerżewski
Niezbyt udanie zakończyli piłkarze ręczni Wisły Płock sezon zasadniczy. Po bezbarwnej grze podopieczni Larsa Walthera przegrali we własnej hali z trzecim w tabeli MMTS Kwidzyn 27:28. Odnieść można było wrażenie, że „nafciarze” byli już myślami przy meczu z ekipą niemiecką i spotkanie ligowe potraktowali jak zło konieczne.

Wisła przystąpiła do meczu bez Nikoli Eklemovicia, Piotra Chrapkowskiego, Joakima Backstroma i Zbigniewa Kwiatkowskiego. Po pierwszych pięciu minutach gry goście prowadzili niespodziewanie 4:1. Na nic zdały się przerwy na żądanie, bo „nafciarze” grali zdecydowanie poniżej oczekiwań i do szatni schodzili przegrywają 10:15.

Kilka mocnych słów musiało paść w szatni, bowiem po wznowieniu gry gospodarze rzucili się do ataku i w ciągu kilku minut zmniejszyli stratę do jednej bramki. Na kwadrans przed końcem pierwszy raz udało się nawet objąć prowadzenie. Ostatnie minuty były już bardzo wyrównane, na minutę przed końcem goście mieli dwie bramki przewagi. Niestety „nafciarze” zdobyli jeszcze tylko jedną bramkę, której autorem był Michał Kubisztal. Ostatecznie ze zwycięstwa cieszyli się zawodnicy z Kwidzyna.

Wisła Płock - MMTS Kwidzyn 27:28 (10:15)
Wisła: Seier, Wichary - Spanne 6 (5), Wiśniewski, Olsen, Toromanović 3, Syprzak 1, Kubisztal 6 (1), Kavas 5, Dobelsek 4, Zołoteńko 2, Twardo, Paczkowski

MMTS: Szczecina, Jednowski - Nogowski, Rombel 1, Seroka 3, Daszek, Pacześny 1, Peret 2, Krieger 2, Mroczkowski 1, Orzechowski 3 (1), Sadowski 2, Rosiak 1, Łangowski 7, Waszkiewicz 5 (3)

Codziennie najświeższe informacje z Płocka na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!