Ponad 70 zawodników na starcie zawodów Ligi Północnej MTB XC w Kwidzynie. W dwóch wyścigach triumfowali zawodnicy z Piły

OPRAC.:
Zawodnicy Ligi Północnej MTB XC rywalizowali w dwóch wyścigach zorganizowanych na terenie leśnictwa Miłosna Fot. Grzegorz Drosiński
Filip Skotarek (UKS Sportowiec Piła) oraz Miłosz Wojciechowski z Piły to zwycięzcy tegorocznych zawodów Północnej Ligi MTB XC rozgrywanych w Kwidzynie. W dwóch wyścigach odbywających się na terenie leśnictwa Miłosna wystartowało łącznie 75 uczestników, m.in. z Kwidzyna, Malborka, Gdańska, Tczewa, Świecia, Bydgoszczy, Torunia, Rypina czy też Piły.

- Trasa przygotowana przez grupę Cyklo Kwidzyn poprowadzona była głównie leśnymi ścieżkami, na których nie brakowało naturalnych przeszkód w postaci korzeni, licznych podjazdów oraz stromych zjazdów. Nad bezpieczeństwem zawodników na trasie czuwali natomiast druhny i druhowie z OSP Kwidzyn z Miłosnej oraz duże grono wolontariuszy, za co serdecznie dziękujemy – informuje Grzegorz Drosiński z Cyklo Kwidzyn.

Zawodnicy rywalizowali w dwóch wyścigach. Startujący w wyścigu nr 1 (juniorki, juniorzy, młodziczki, młodzicy oraz kobiety) mieli do pokonania ok. 2 km pętlę rozbiegową prowadzoną szutrową drogą, a następnie czekały na nich dwa okrążenia na pętli o długości nieco ponad 5 km. Najszybszym zawodnikiem w wyścigu nr 1 okazał się junior Filip Skotarek z UKS Sportowiec Piła, któremu pokonanie całej trasy zajęło 41 minut.**W kategorii kobiet najszybsza była natomiast Katarzyna Grochowska z zespołu TEAM MX Skórcz**, która była dziewiąta w klasyfikacji ogólnej z czasem 47:18.

Wśród mieszkańców powiatu kwidzyńskiego najlepszy wynik uzyskał Aleksander Talarski z Cyklo Kwidzyn, który zajął XI miejsce w klasyfikacji ogólnej - 48:38. Warto dodać, że w kategorii juniorów zajął także wysokie V miejsce. Na XIX miejscu w klasyfikacji ogólnej sklasyfikowany został natomiast Jan Pałdyna. Kwidzynianin ukończył zawody z czasem 58:09, plasując się także na IX miejscu w kategorii młodzików. Na XXI miejscu zawody ukończył Dawid Kamiński z Kwidzyna, który z czasem 01:00:10 zajął także X pozycję w kategorii młodzików. Listę uczestników wyścigu nr 1 zamykała dwójka kolejnych kwidzyniaków. Szymon Doroszewski zajął ostatecznie XXV miejsce (XII miejsce w kat. młodzików), a tuż za nim sklasyfikowano Kingę Szczepańską, która zajęła również V miejsce kat. kobiet.

Wyścig nr 2, w którym wystartowało 49 osób, wzięli natomiast udział zawodnicy, którzy ukończyli 18 lat. Do pokonania mieli pętle rozbiegową, a następnie 4 okrążenia na pętli na której wcześniej ścigała się młodzież i kobiety. Najszybszy tego dnia okazał się Miłosz Wojciechowski z Piły, najszybszy przejazd na pętli zajął mu 17 minut. Swój przejazd zakończył natomiast w godzinę, 15 minut i 12 sekund.

Wśród mieszkańców powiatu kwidzyńskiego najwyżej uplasował się Waldemar Cisło, który zajął XXIII miejsce w klasyfikacji ogólnej z czasem 01:30:36. Zawodnik Cyklo Kwidzyn zajął również VI lokatę w kat M40. Tuż za nim uplasował się Igor Józefowicz z Kwidzyna, który z czasem 01:31:36 był także dziewiąty w kat. M20. Na XXVII miejscu sklasyfikowano Szymona Kamińskiego (X miejsce w kat. M30), a tuż za nim uplasowali się: Dawid Czernij z MTB Kwidzyn Team (X miejsce w kat. M20), Rafał Lemkowski z Cyklo Kwidzyn (XI miejsce w kat. M30) oraz Michał Śmiglewski (XI miejsce w kat. M20).

Poza pierwszą trzydziestką znaleźli się: Leszek Szczepański z Traktor Team Gmina Kwidzyn - 32. miejsce (XIII miejsce w kat. M30), Adam Olpeter z AKJ Kwidzyn - 41. miejsce (III miejsce w kat. M50+), Piotr Klapek z Cyklo Kwidzyn - 43. miejsce (XIII miejsce w kat. M40), Mateusz Kręgielewski z Aqua Bike Kwidzyn (XVII miejsce w kat. M30), Janusz Szynkiewicz z Cyklo Kwidzyn/Aqua Bike - 46. miejsce (V miejsce w kat. M50+), Paweł Moch - 48. miejsce (XVIII miejsce w kat. M30) i Henryk Zieliński - 49. miejsce (VI miejsce w kat. M50+).

- Po zakończonej rywalizacji zawodnicy mogli posilić się pyszną pomidorówką, skosztować pysznych ciast przygotowanych przez Panie z Cyklo Kwidzyn oraz napić się wyśmienitej kawy. Dla najlepszych zawodników, oprócz oklasków, przygotowano także pamiątkowe puchary, kwiaty oraz skromne nagrody ufundowane przez Dominika Sudoła. Dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc i liczymy, że za rok też się spotkamy – podkreśla G. Drosiński z Cyklo Kwidzyn.