Polska - Wyspy Owcze 28:16 (12:8). Udany debiut nowego trenera żeńskiej reprezentacji, w sobotę mecz z Ukrainą [ZDJĘCIA]

Polki rozgromiły w Kwidzynie Wyspy Owcze! W meczu kwalifikacyjnym do ME 2020, żeńska reprezentacja Polski pokonały rywali 28:16. W sobotę kolejny mecz, tym razem z Ukrainą.
Polki rozbiły w Kwidzynie Wyspy Owcze w pierwszym swoim meczu w ramach kwalifikacji do mistrzostw Europy 2020

Polskie szczypiornistki wygrały z Wyspami Owczymi w hali w K...

Wygrany mecz z Wyspami Owczymi to udany debiut nowego trenera żeńskiej reprezentacji szczypiorniaka, Norwega Arne Senstada.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: W sobotę wielki finał Maratonów Rowerowych Lang Team! Wyścig na trzech dystansach i parada rodzinna

Już po 15. minutach spotkania, Polki prowadziły 8:3. Farerkom wprawdzie udało się zmniejszyć przewagę do dwóch bramek, ale potem gospodynie znów odskoczyły na cztery bramki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 12:8.

Drugą połowę Polki rozpoczęły równie dobrze co pierwszą. Kilku minut po gwizdku było już 17:10 i do końca meczu nasze reprezentantki nie pozwoliły już swoim rywalkom na zbyt na wiele, by ostatecznie wygrać 28:16.

MVP spotkania została Monika Kobylińska (7 goli), zaś dla rywalek najczęściej trafiała zaś Maria Weyhe (4 razy).

- Ten pierwszy mecz z nowym trenerem był dla nas ważny. Były dobre i złe momenty w tym spotkaniu. Zaczęłyśmy bardzo dobrze, również w obronie. Rywalki oddały kilka rzutów, które zamieniły na bramki. Najważniejsze, że się podniosłyśmy. Błędy się przytrafiają, ale widać, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Następny mecz będzie bardziej wymagający i będzie lepszym sprawdzianem. Nie oglądałyśmy meczu Ukrainy, ale na pewno będziemy omawiać jej grę i przygotowywać się jak najlepiej. Nasz trener wprowadza nowe rzeczy, nową taktykę. Myślę, że cały zespół jest zadowolony - powiedziała przed kamerami TVP Sport Monika Kobylińska.

Polska – Wyspy Owcze 28:16 (12:8)

Polska: Gawlik, Płaczek – Łabuda 5, Kobylińska 7, Grzyb 3, Matuszczyk 3, Kudłacz-Gloc 2, Janiszewska 1, Zych 1, Drabik 1, Gęga, Kochaniak, Szarawaga, Świerżewska, Achruk 4, Sobiech 1.
Wyspy Owcze: Petersen, Fridmundsdottir – Larsen, A Dunga, Hansen 3, Mortensen 3, Henneberg, Skylv Midjord, Christophersen 2, Samuelsen 2, Joensen, Weyhe 4, Brandenburg, Eystberg 1, Poulsen 1, A Borg.
Sędziowali: Valery i Yury Butskevich (obaj z Białorusi).