Polska - Niemcy 25:24 (9:12). Bramki Daszka i Orzechowskiego, sporo kibiców z Kwidzyna

W pierwszym meczu barażowym o awans do mistrzostw świata Polska pokonała Niemcy 25:24 (9:12), ale zaliczka przed rewanżem jest minimalna. W Ergo Arenie ważne role grali byli zawodnicy MMTS, Michał Daszek i Robert Orzechowski, a na trybunach było sporo kwidzynian.

Michał Daszek został powołany do kadry jeszcze jako zawodnik MMTS, choć wiemy, że w nowym sezonie będzie grał w Płocku. "Orzech" w Kwidzynie nie gra już od roku, ale wielu kibiców na pewno patrzy na jego występy w kadrze z sentymentem. Dlatego miło, było patrzeć, że obaj w sobotnim meczu grali ważne role. Obaj spędzili na parkiecie sporo minut, a do tego zdobyli po dwa gole, mieli też na koncie asysty.

Szkoda tylko, że Polacy wywalczyli niewielką zaliczkę. Wprawdzie biało-czerwoni wykaraskali się ze sporych opałów, bo w pierwszej połowie przegrywali nawet 5:10, ale na początku drugiej odrobili straty i wyszli na trzybramkowe prowadzenie. Niestety na minutę przed końcem Niemcy zdołali doprowadzić do remisu. I choć gol Mariusza Jurkiewicza na 5 sekund przed końcem dał nam zwycięstwo, to jednak rewanż w Magdeburgu zapowiada się ciężko.

POLSKA – NIEMCY 25:24 (9:12)
Polska: Szmal, Wyszomirski – Jurkiewicz 7, B. Jurecki 6, Szyba 3, Daszek 2, M. Jurecki 2, Orzechowski 2, Chrapkowski 1, Gliński 1, Syprzak 1, Bielecki, Grabarczyk, Krajewski, Łucak, Wiśniewski. Kary: 6 min.

Niemcy: Bitter, Heinevetter – Kraus 5, Gensheimer 4, Groetzki 4, Glandorf 3, Kneule 3, Pekeler 2, Weinhold 2, Wiencek 1, Alendorf, Danner, Fath, Hass, Kniefer, Sellin. Kary 8 min.